Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Tinere domn , ai dreptate. Dar te inseli fundamental ! Smile Pe planning boardurile daciotilor sunt sigur ca exista la un moment dat o macheta cu loganu/ porcu / borcanu de 10 qile cu muraturi. EXACT asta au urmarit, si jos palaria nene ! ce efecte !
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Competitor... matale de Fox ai auzit Embarassed Question E adevarat ca nu are trei matri de portbagaj, sa pui porku si muraturile cand vii de la socri, dar... e o masina buna... Made in Brasil...

vw fox? made in brasil? pai si cu taxele ce te faci? ca asa e si Jetta care e la pret de passat datorita taxelor...parerea mea Laughing

iar loganul..ce-i drept deja la 10mii se apropie prea mult de altele..sincer prefer un NewCorsa decat loganul ala..o fi el echipat cu 1.6ul 16v, dar tot ditamai dulapul e..care are suspensii de 2 lei si aerodinamica varza...plus senzatia aia de nesiguranta..cu un 1.6 8v la 120kmph la o curba lejera pe DN2, pe care cu vectra A-ul meu de 14 ani o luam fara sa simt nimic, am avut senzatia pt moment ca ma rastorn...urasc suspensiile alea moi..dupa parerea mea logan = masina ideala ca taxi (mare, ieftina, portbagaj imens)si de politie rurala si comunitara Laughing

recunosc, intre un fiat albea si un logan "prestige", aleg o Dacie, ca arata ceva mai acceptabil....dar asta in cazul in care ar fi singurele marci de pe planeta. Rolling Eyes
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
deci pretu nu l-am scos ci ala era inscris pe hartiile din mapa care am primit-o la buftea la lansare.

apoi tin sa adaug faptul ca cineva aici a scris ceva foarte trist, dar adevarat.
MARKETING e cuvantul CHEIE

se bazeaza pe zicala romanului din popor neinformat ca "mai bine una noua" si pe faptul ca toti dau credit si vanzari in rate frate. Asta cu ratele este imbatabila la romani. Vezi alea cu Rate ca pentru un televizor...kkt-uri d-astea. La noi a tinut cu asemenea strategii de MARKETING si prin tarile lumii a treia. In schimb in Spania si alte tari civilizate e vanduta ca o masina de kkt care e. Vezi spotul TV din Spania unde este un batranel care zice: Oau are si portbagaj la banii astia Smile)
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am avut bani de logan in mina,am fost in test drive,si mi-am luat vectra secon hand-ce baiat destept are mama Laughing Laughing Laughing .
loganul e varza fratilor,dar ce e mai rau e ca au impresia ca si-au luat ferari,nu mai ai loc de ei.
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mie imi place ca mai aveau putin si scriau 16 valve pe tot portbagajul.... saracilor... motoare in opt valve vindeati numai voi la inceput de secol 21... motoare in 16 valve se vand de 20 si ceva de ani ... apropos va dau unul in 24 de valve?
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ma, da' rai mai sunteti, de parca v-ati nascut toti in opel-uri si bmw-uri, n-ati invatat sa conduceti tot pe dacie (vorbesc de cei trecuti de o varsta). Intr-adevar ca Loganul nu este o masina extraordinara, din contra, are mult edefecte, dar deocamdata pe segmentul ei n-are rival. plus ca unii dintre noi mai trebuie sa le si vindem, nu? Wink
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ba da doar ca traim in 2006 si am inceput sa deschidem ochii.
skoda facea in anuii 80 tot un model, a fost preluata de vw cu doar cativa ani inaintea daciei si uita-te la modelul ovtavia de 200cp...
si tot ca un exemplu de cati de idioti sunt guvernantii care au vandut dacia renaultului, stiai ca in ungaria se fac audi?
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris: stiai ca in ungaria se fac audi?


eee, in ungaria se fac multe: audi, opel sedan, nokia, samd...
aia-s mai destepti ca noi, cand afla ca guvernantii ii mint ies pe strazi nu stau ca vacile si indura... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mult zgomot pt nimic. Ce e atata valva cu Loganul 16v? Mare vraja... Au terminat cei de la Renault stocul de motoare cu 8v si au zis sa bage 16v la Dacia. 105 cai in conditiile in care un Megane cu acelasi motor (1.6 16v) are 115 cai si consuma 5.5 inafara la 130 km/h (vb din propria experienta). Ca fost proprietar de dacie, va spun cu mana pe inima ca Dacia e masina care nu se vinde, ci se scapa de ea. Numai bine... Smile
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:
AcidMan a scris: stiai ca in ungaria se fac audi?


eee, in ungaria se fac multe: audi, opel sedan, nokia, samd...
aia-s mai destepti ca noi, cand afla ca guvernantii ii mint ies pe strazi nu stau ca vacile si indura... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

eu le dedic guvernantilor din suflet ...

  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Infipta in dos ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR