Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucian_padurariu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am nevoie de o motopompa pentru ape curate. Preturile incep de la 400 lei si merg pana la 2000 de lei. Oare pretul mai mare inseamna calitate?
Am gasit: http://www.solutech.ro/prod...rcate-WB20XT.html ... bugetul meu este de 1000 lei. Merita sa fac un sacrificiu sa o achizitionez sau sa ma limitez la ceva mai ieftin. Am totusi o parere forte buna despre echipamentele HONDA.
Astept parerile voastre. Multumesc.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mergi pe Honda, asta din experientele mele de udator profesionist Embarassed ce a folosit de la pompe Came la Honde printre care cele mai interesante erau TN-urile de mergeu pe titei si Brosovul de tinea odata.

Atentie. Pompa o produce X iar motorul Honda. Cauta sa iei ceva cu cat mai multa garantie. Calculeaza exact ce vrei sa faci cu ea. O utilizezi mult, e mult mai rezon un diesel(vezi pe la Lombardini). Tragi apa curata/murdara, adancime, debit, etc.
  • lucian_padurariu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Mergi pe Honda, asta din experientele mele de udator profesionist Embarassed ce a folosit de la pompe Came la Honde printre care cele mai interesante erau TN-urile de mergeu pe titei si Brosovul de tinea odata.

Atentie. Pompa o produce X iar motorul Honda. Cauta sa iei ceva cu cat mai multa garantie. Calculeaza exact ce vrei sa faci cu ea. O utilizezi mult, e mult mai rezon un diesel(vezi pe la Lombardini). Tragi apa curata/murdara, adancime, debit, etc.


Da m-am lovit de asta (producator diferit la pompa). Pe www.solutech.ro corpul pompei este produs tot de Honda. Garantia este de 2 ani. Politica interesanta Honda e ca pot cumpara produsul de oriunde ca beneficiez de garantie in orice oras are service autorizat Honda. Eu am o motosapa Honda, tot timpul am gasit pe stoc piese daca nu ajungeau maxim a 2-a zi. Am avut experiente neplacute cu alti producatorii cand am stat si 2 luni dupa piese.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ideea e ca in principiu la Honda nu o sa ai des nevoie de piese. Totusi, pentru o mai buna fiabilitate, este indicat un diesel, nu prea conteaza marca, insa itailenii de la Lombardinii si suedezii de Husqvarna le au reusite.
Skip ads

  • lucian_padurariu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cam scumpe diesel-urile...depasesc cu mult bugetul meu.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Motoarele Honda pentru echipamente de mica mecanizare sunt printre cele mai slabe. Iti spun asta din experienta.
Mult mai bune sunt motoarele Subaru-Robin, la preturi similare. Ca sa iti faci o idee, exploatate la scara industriala, un motor Honda
tine aprox 1 an, iar Subaru 3. Ultima generatie de motoare Honda GX sunt efectiv facute pe vapor. Calitate sub orice critica. Am spart 2 in 50 ore de functionare (conditii grele). La motoare diesel, vezi Lombardini sau Hatz. Foarte bune amandoua.

Cat despre pompe in sine, recomand pompele Koshin, bune si fiabile. Foloseste obligatoriu sorb.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR