Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • laita

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Apelez din nou la bunavointa colegilor de forum. Socrul meu are un handicap locomotor. In 2008 am cumparat un scuter(triciclu) electric pt el din Ungaria. In momentul achizitionarii ne-au spus ca la inversarea a 2 mufe se poate mari viteza de deplasare. In aceasta vara a incercat acea manevra dar nu a mai tinut minte care sunt mufele si din pacate s-a ars ceva. La-m dus in Oradea la cineva care se ocupa de garantii la electrocasnice(nu am gasit in Romania nici un service sau firma pentru acest model), din pacate nu foarte serios omul, care mi-a spus ca ar fi arse partea electronica si motorul. L-am tinut trei luni la el dar nu a facut aproape nimic( el zice ca partea electronica este rezolvata). Va rog sa-mi recomandati un om serios care ar putea rezolva aceasta problema(repararea pieselor), in zona noastra (BH, AR, CJ, SM, SJ) am inteles ca ar fi destul de scumpa inlocuirea pieselor.
Cateva date tehnice(din memorie) am sa caut si instructiunile(nu are carte tehnica sau ceva scheme electrice): denumirea comerciala este tornado, este de productie chinezeasca, motor este de 300W, montat in roata din fata, 48v(4 bateriix12V).
Atasez o poza a scuterului de site-ul firmei din Ungaria.







  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Mergi pe str. Lapusului, peste drum de hotel Nevis. La parterul blocului este un atelier de bobinaj. Sunt oameni seriosi. Vezi daca te pot ajuta.
  • mutu2010

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2012

  • Mesaj Privat
salut
m ar interesa sa il cumpar ca as putea sa il repar
il vindeti?
mersi
  • laita

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu este de vanzare. L-am reparat in Ungaria cu 350 de lei. Daca doriti sa cumparati va pot da nr de tel al firmei din Ungaria de unde l-am cumparat:+3666361020. Sper sa fie bun nr deoarece eu nu am mai vorbit cu ei de cand l-am cumparat. Daca va intereseaza va pot da si adresa firmei. Pretul a fost in 2009 de aprox 3400 lei.
PS Imi cer scuze pt intarzierea raspunsului, am fost plecat din tara si nu am avut acces la internet.
  • mutu2010

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2012

  • Mesaj Privat
ok mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR