Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Joi , 9 Februarie 2012. ORA: 12:45
Am vazut la stirile KANAL D , 2 soti care stau intr-o pestera sub pamant , inghetata la -20 de grade OCNA!!
Nu aveau ce manca, Nu aveau SOBA IN PESTERA si saracii de ei tremurau de frig. Povesteau ca s-au trezit zilele trecute cu mainile si picioarele inghetate si ca nici nu puteau sa se imbrace cu haine de zi. Nu au ce manca, i-au ars casa anul trecut si s-au mutat in pestera . lucreaza pe unde mai gaseste ... in luma asta dau peste o gramada de oameni rai si care nu vor sa te ajute deloc. Spunea ca s-a dus la un om acasa ca sa-i ceara o bucata de paine si omul i-a spus: pentru ce sa-ti dau o bucata de paine? FUGI DE AICI! Sad
Pe mine sincer m-a miscat foarte mult cazul asta si sunt sigur ca nu este singurul caz de oameni saraci care nu au unde sa stea , nu au ce sa manance , oamenii nu ii ajuta deloc! Si eu ma uit la mine in primul rand ... ca vreau BMW-uri , audi , ferrari .... Led-uri in masina... xenon...etc . Sunt sigur ca nu sunt singurul care gandeste la fel, dar chestia este ca trebuie sa facem ceva pentru acesti oameni. NU PUTEM SA II LASAM SA INGHETE DE FRIG! SI SA MOARA DE FOAME! DOAMNE FERESTE NE ARDE UNORA DINTRE NOI CASA, UNDE NE DUCEM? CINE CREZI CA NE AJUTA? DACA TU NU AJUTI, NICI TU NU VEI FI AJUTAT! ASA CA SA FACEM CEVA. SA NU MAI STAM TOATA ZIUA CU BEREA IN MANA SI CU OCHII LA TV LANGA "CALDURICA" .
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa ii putem ajuta trebuie sa stim si unde se afla. Un mic search pe Google nu m-a ajutat cu nimic.
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
De unde sunt persoanele respective ?
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am deschis si eu la finalul anului 2010 un topic aproximativ identic:
https://www.clubopel.com/vie...61&highlight=
Propun moderatorilor sa uneasca aceste topic-uri, sa ii dea o denumire si sa il faca sticky. Ideea de comunitate inseamna sa ii ajutam si pe altii. Acolo vom scrie fiecare cazuri de oameni napastuiti, locatii, etc.
Daca exista "Sa ne descretim fruntile", trebuie si sa le incretim un pic si sa vedem realitatea care ne inconjoara.
Multumesc.
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
de acord cu voi colegi trebuie sa facem si cate un gest de ajutor fata de semenii nostrii in afara sa ne scoatem ochii
  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sincer nu stiam de topicul deschis de colegul nostru@EL-GABRY.Il sustin si eu pe colegul @Gabi in demersul sau si propun acelasi lucru:unificarea celor 2 topicuri.
Este o idee extraordinara-"It's nice to be important-But is more important to be nice".
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stirea e aici.
E cineva din Ocna Sibiului? Il rog sa imi dea un PM.
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Ca sa ii putem ajuta trebuie sa stim si unde se afla. Un mic search pe Google nu m-a ajutat cu nimic.


La familia asta ma refeream.
http://www.kanald.ro/Stiri/...ta-In-Deal-VIDEO/
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dassvalencia, am pus link-ul in postul de mai sus. Dupa amiaza stirea nu era disponibila online.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
fereasca Dumnezeu oameni buni noi ne gandim ce toale de firma sa ne mai luam si pe la cluburi si restaurante sa mergem sau in ce tara sa ne petrecem concediul dar acesti oameni ce sa mai zica?
traiasca guvernu si cei ce ne conduc oare ei vad asemenea stiri ? ............
propun ca sa facem intr-un fel sa strangem ceva bani si haine iar cine este din zona din colegii de pe forum sa mearga sa le dea o mana de ajutor din ce reusim sa strangem
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Felicitãri pentru inițiativã!
Am pregãtit un colet. Cine este în zonã, sã dea o adresã ca sã-l trimit.
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
FAMILIA AIA , ARE NEVOIE DE O SOBA! pentru ca la - 20 de grade ingheti pe bune! Sad eu vad la mine ca la 0 grade imi ingheata mainile in 2 minute . (Daca este Cineva care sa stea in zona sa ne spuna ca sa vedem cum ii putem ajuta.)
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ar trebui un asemena topic sa existe in permanenta,ca dar sunt o groaza de cazuri unde putem da o mana de ajutor!

Deci...cineva din zona?
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca este vreun coleg dispus sa faca deplasari in zona nevoiasilor cu orice putem noi da, rugam sa anunte aici. Sunt dispus si eu sa dau una alta.
  • Alex-Carol

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1998 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cred ca am putea face mult mai mult decat sa dam"una alta".exista vreun "bancher "printre noi? .sa deschidem un cont si sa adunam niste bani.oamenii aia au nevoie de o casuta ceva ,cat de mica.noi suntem vreo cateva mii de opelisti si am putea aduna ceva pt ei. fiecare cat poate.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
corect bine zis si eu m-am gandit ca cine se ofera sa mearga personal la acea familie si este din zina sa ne dea un cont in care sa punem fiecare cati banuti are sa ii putem ajuta cu ceva pe acei oameni
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu lucrez la kanald , am sa intreb maine unde se afla mai exact familia aceasta .
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ma hotarasem sa nu postez pe tema aceasta, dar....
Vineri si sambata, fiind la tara unde am o alta proprietate, impreuna cu cativa vecini inimosi, ne-am hotarat sa ajutam cum putem si noi pe cei napastuiti, fiind vorba de un sat din zona de sud-est a jud. Prahova, sat de campie unde zapada si viscolul a lovit mai pronuntat, avand informatii ca sunt probleme acolo! Am strans fiecare ce am putut, de la sunca si carnati, conserve si mezeluri, pana la faina, zahar, ulei, paine, obiecte de imbracaminte si multe altele trebuincioase. Toate dupa puteri. In prima faza ne trebuia combustibil pentru un snowmobil si un atv, ambele de capacitate mare, de 3 respectiv 2 persoane! Am facut 10 Km cu Opelul aducand doua canistre de benzina si ne-am pregatit de drum, legand de fiecare vehicul cate o tarlica (sanie cu talpici late), am incarcat tot ce s-a strans si cumparat si dai bataie la drum...
Dupa cateva peripetii inerente, deoarece am taiat campiile, scurtand considerabil drumul, am ajuns la destinatia propusa. Acolo zapada relativ uniforma, dar si troiene in periferia asezarii ce ajungeau si la 2,5m. Binenteles ca zgomotul de motoare i-a trezit la viata pe unii localnici si au inceput problemele...haidamaci cat muntele, unii chiar chitrofoniti de alcol, s-au repezit sa fie primii care sa primeasca cate ceva! Ori asa ceva nu se putea intampla...am cautat sa identificam batrani ce au probleme cu adevarat, nu putori ordinare, ce ulterior am aflat ca se facuse "afaceristi", dand la lopata doar pentru sume pretinse! Cu greu am identificat cativa nevoiasi adevarati si le-am facut o mica bucurie cu ce am putut, fiind in alerta cu ceilalti care deja ne vedea ca pe niste dusmani declarati...
Ne-am intors cu doua sentimente in suflete...unul mic si curat ca am putut ajuta pe cineva si altul mare si gretos, vazand lipsa totala de solidaritate, puturosenia si neghiobia multor haidamaci in deplina putere de munca, ce nu aveau nimic comun cu lopetile si zapada depusa in propriile curti, nu mai zic de ajutor acordat vecinilor lor!
Nu vroiam sa scriu nimic aici, pentru ca gesturile ramase in anonimat sunt mult mai curate dar sunt intrigat de cele doua Realitati TV unde spurcaciunea de Tatulici face chermeza in cate o localitate si in jurul lui sunt numai ordinari ce pot darama muntii, numai haidamaci unul si unul, dar in loc de lopeti aveau toti mobile la care vorbeau, de parca acolo nici nu venise vreodata iarna! La fel si cu jegoasa de Dragoteasca care a facut ore intregi circ ieftin cu Becali, obstructionand intr-un fel scopul venirii lui acolo...nu mai zic ca am vazut pe ambele posturi TV sute de haidamaci intre 16 si 40 de ani, carora le lipsea cu desavarsire lopetile din maini, "opintindu-se" sa "dezpezeasca" doar cu telefonele mobile la ureche! Am coroborat pataniile noastre cu aceste imagini si nici nu vreau sa spun la ce concluzii dezolante am ajuns! Imi este rusine si greata....
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
O actiune de genul asta am facut si noi, cei de la Iasi, in 2008, cand au fost inundatiile!
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Cititi nitel concluziile din ultimele pagini. A fost ceva in genul cum a fost la tine @D_M_G.
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am reusit de craciun sa fac rost de 2 sponsorizari si anume una de la UPG ploiesti ( nu profesorii/sau restul cadrelor au facut asta ci studentii) si alta de la un amic cu care am fost si-am luat rechizite si tot ce le trebuia pentru scoala din prima sponsorizare , iar din cea de-a doua am luat pijamale groase ,sosete pufoase si viu colorate etc .Au avut si dulciuri ... Credeti-ma ca acei copilasi de clasa 1-2 (nu mai stiu exact) au fost atat de fericiti incat si-au uitat ghiozdanele in clasa, altii spuneau ca e cel mai frumos craciun din viata lor si chestii de genul . Le plangeai de mila, foarte amarati Sad .Imi pare rau foarte rau pentru ei,dar parintii lor betivi erau de vina ( ii tineau pentru alocatie pe unii) . Ideea e ca sunt multe astfel de scoli , oameni care n-au de niciunele sau viseaza la un corn/creion...
Dar sa va spun si ce m-a enervat : Nu au fost parintii multumiti domnule Smile))=)) . Imi venea sa-i strang de gat . Dupa ce ca fost singura clasa care a primit ceva de craciun , si nu au fost putine ci doua plase calumea. Ce-or fi vrut frate , sa le dam si bani de bautura? Pacat de copilasii aceia ca sunt nevinovati .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR