Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
As dori o toba sport, cu un sunet mai ''agresiv'' . Doresc sa nu am pierderi de putere(am inteles ca se intampla), sau sa imi creasca noxele.
De asemenea, sunetul in interior sa nu fie deranjant. Ce imi recomandati, ce trebuie sa am in vedere? Multumesc.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Cipri19 a scris:As dori o toba sport, cu un sunet mai ''agresiv'' . Doresc sa nu am pierderi de putere(am inteles ca se intampla), sau sa imi creasca noxele.
De asemenea, sunetul in interior sa nu fie deranjant. Ce imi recomandati, ce trebuie sa am in vedere? Multumesc.

valoarea noxelor creste implicit, nu ai ce sa faci
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Scaderea rezistentei in finala duce implicit la scaderea contrapresiunii pe care o opune evacuarea. Aceasta scadere duce la o urcare mai usoara in ture a motorului, creste umplerea cilindrilor cu aer la turatii mari, temperatura combustiei(si implicit a noxelor) si zgomotului evacuarii.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Scaderea rezistentei in finala duce implicit la scaderea contrapresiunii pe care o opune evacuarea. Aceasta scadere duce la o urcare mai usoara in ture a motorului, creste umplerea cilindrilor cu aer la turatii mari, temperatura combustiei(si implicit a noxelor) si zgomotului evacuarii.

Un raspuns pe cinste Very Happy doar ca ai uitat ceva: creste si consumul Laughing
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am uitat mai multe si mai trebuia modificat ceva. Dar nah, am scris in graba de pe mobil.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR