Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salut.dupa cum am spus si in titlu am probleme cu dezaburirea.astazi am observat ca nu mai functioneaza,precizez faptul ca oglinzile se incalzesc dar luneta nu,leam verificat punand mina pe ele.daca a mai avut cineva probleme de acest gen va rog sa ma ajutati. cu stima
Skip ads

  • mircea v

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu fie intrerupt traseul de incalzire de pe luneta, in cazul in care este intrerupt traseul se poate reface cu solutie de argint pentru refacerea circuitelor, se gaseste la magazinele de piese electronice dar este cam scumpa
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
daca nu merge deloc...e ori mufa....ori butonul. Dar daca oglinzile se dezaburesc...cred ca e mufa..trebuie sa fie pe lateralul geamului...sau fir intrerupt catre luneta.
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Masoara sa vezi daca ai curent pe lamelele de la luneta
Skip ads

  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
o sa masor sa vad daca ajunge curent pana an mufa si daca nui dau eu de cap o sa apelez la un electrician.va multumesc
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema.am fost la un electrician si sa uitat la ia, a masurat curentul ,era in regula si a curatat lamelele si lea bagat inapoi si a mers.zice ca au fost oxidate lamelele din cauza condensului.
  • Iolea Catalin

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ajutati-ma si pe mine .Nu mai funtioneaza dezaburirea pe vreo 4 linii din acelea ,sunt intrerupte dar problema e ca am folie ,exista vreo sansa sa o fac fara sa dau jos folia ? Va multumesc
  • mircea v

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai folie pe exterior nu este nici o problema, dar daca o ai pe interior va trebui sa o dai jos(spun asta pentru ca unii o aplica ori pe interior ori pe exterior) traseul circuitului se reface cu solutie de argint asa cu am mai scris intr-o postare anterioara.
  • alexgaluska

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2009

  • Mesaj Privat
buna. am si eu aceeasi problema, la un astra g. incalzirea lunetei nu mai functioneaza. am verificat siguranta, am masurat fiecare lamela in parte, pe fiecare aveam curent. am scos ,reintrodus cablurile , in caz ca erau oxidate. curent am pe toate, ledul se aprinde. nu inteleg ce mai poate avea. daca are cineva o solutie, rog sa imi spuna.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ce inseamna scump si in ce cantitati se gaseste solutia de argint? La mine functioneaza doar trei linii.
  • sanimous

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sorin_bms a scris:am rezolvat problema.am fost la un electrician si sa uitat la ia, a masurat curentul ,era in regula si a curatat lamelele si lea bagat inapoi si a mers.zice ca au fost oxidate lamelele din cauza condensului.

Buna ziua. Imi cer scuze, cred ca mi-a scapat ce model de opel aveti. Eu am un Astra Clasic sedan, si am si eu o problema cu dezaburirea lunetei. Voiam sa va intreb, daca ati fost langa electrician cand v-a curatat lamelele, unde sunt pozitionate? Multumesc frumos.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR