Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Alin 13

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare ,tuturor , am si eu o intrebare, de ce se duce asa repede pompele de injecrie la motoarele de 2.0 de la Opel, am un prieten la care i-sa dus de vreo 3 ori pompele de injectie Sad
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
tu esti ruda cu Vanghelie, sau doar iti place sa iti bati joc de limba romana?
In cat timp (si cati km) i s-au defectat cele 3 pompe, de unde le-a achizitionat...
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Inseamna ca a nimerit mari tzepari, eu am doua y20dth, una cu 340.000km si una cu 230.000 si nu a mai picat nici o pompa, dar schimb furnunase de vaccum intr-o veselie:) (crapa de la caldura). Spune-i sa citeasca forumu asta inainte sa se duca la service-uri!
Bafta!
  • gabi79_bz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am intrat in randul celor care au avut probleme cu pompa de injectie . La recomandarea unor prieteni am apelat la cei de la noi din Buzau de la firma AutoTest . De vina a fost partea mecanica . . Costul 1200 lei absolut totul . In moment de fata nu imi mai apare nici o eraoare si masina se comporta foarte bine. Nu stiu daca consumul de conbustibil sa modificat pt ca nu am computer de bord. Garantie 6 luni.
  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Simplu, de la motorina proasta luata nu de la peco ci din alte surse necunoscute. A "experimentat" taicamiu pe pielea lui asa ceva. Tot partea mecanica s-a dus. Nu am reparat-o, sta acolo in magazie, am luat una aproape noua cu 600 euro din italia. Nici nu stiu daca se merita reparata si vanduta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR