Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • flowd500

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 Z19dtl 160cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut, am nevoie de codul unui furtun de vacuum(cred) de la motorul meu, pentru ca vreau sa il comand si nu gasesc codu nicaieri, atasez si poza cu locatia furtunului, furtunul original nu il mai am si nu mai stiu daca scria ceva cod pe el.
Furtunul pe care il am acum nu este original ,este ceva temporar ,sper sa ma puteti ajuta...mersi
Motor 1.9 cdti 101cp.

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca ai sa-l gasesti greu pe cod si original mai bine mergi cu el la un magazin de piese auto,la noi se gaseste la metru si este siliconic,mai bun decit ce era pe masina,cumperi la marime si il montezi singur ,nu e ceva greu.
  • likehell23

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
furtunul acela are doua marimi in capete in partea de jos merge cu furtun 3,2 mm (cel mai uzual) dar sus ai nevoie de un furtun mai mare 5 mm cred! am intalnit aceasta problema la un amic si am rezolvat-o punand jos 5 cm de furtun de 3,2 mm pe urma l-am imbinat cu un tub de vacum (acel tub de plastic alb) de 10 cm si sus am imbinat cu originalul! La amicul meu problema era jos, se facuse praf, si cum este foarte "bine delimitat" acest furtun nu mergea sa-l tai si sa-l fixez! Dar ce am pus noi merge OK acum!
  • flowd500

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 Z19dtl 160cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Si in cazu meu tot partea de jos o fost praf, mersi pentru raspunsuri o sa incerc sa vad ce inlocuitor gasesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR