Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am o problema, si am nevoie de o copie de pe RCA-ul masinii, care a fost facut in 2008. Asigurarea a fost facuta la Ardaf, din ce-miaduc aminte.
Cum credeti ca pot rezolva? Mi-e ca m-a duc la ei si m-a expediaza repede.
Pe net am vreo posibilitate, sa caut undeva anume? Chiar nu stiu cum sa incep cautarile.
Multumesc.
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
T-e duci frumos la ei cu o ciocolata si cred ca s-e rezolva.
Embarassed
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
in 2008, daca nu ma insel, nu se faceau electronic. slabe sanse ca firma care ti-a facut atunci RCA-ul sa mai aiba vreo copie, pt ca nu se faceau un dublu exemplar - iti completa pe loc polita si plecai.
  • florin17

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2011

  • Mesaj Privat
In baza lor de date trebuie sa apari cu ceva (nr de masina , de sasiu ) ! Cel mai bine vb cu de la Ardaf ( sef asigurari ) si poate are el idee cum si in ce fel te poate ajuta .
Bafta !
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Da, asa o sa fac, luni sunt 'calare' pe ei cu vorba buna si mieroasa.
Si eu am vb cu un coleg si a spus la fel, ca atunci nu se faceau pe calculator. Sa vad cum o rezolv, ca e vitala.
Multumesc de raspunsuri.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ce motive ai sa le ceri asa ceva? Daca nu este ceva legal sigur te vor plimba cu vorba,deci trebuie sa fie absolut legala cererea ta,dar si asa cred ca te vot aburi avind in vedere ca e treaba veche de 3 ani
  • virgil grigoras

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cred ca se poate rezola, daca imi aduc eu bine aminte cand iti scria polita de asigurare punea sub ea alta polita autocopiatoare si asta sigur a ramas undeva in arhiva, acum cati ani or fi astia de la asigurari obligati sa tina arhiva, plus ca a ramas si chitanta in chitantier, pt ca erau trei ,una pt asigurat si doua ramaneau la asigurator.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
chitantele da, se faceau in 3 exemplare. politele se faceau intr-un singur exemplar.
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
tase a scris:Ce motive ai sa le ceri asa ceva? Daca nu este ceva legal sigur te vor plimba cu vorba,deci trebuie sa fie absolut legala cererea ta,dar si asa cred ca te vot aburi avind in vedere ca e treaba veche de 3 ani


Salut tuturor si ms de raspunsuri.
Motivul este un accident de pe 8.11.2008, cu victima. Initial am zis ca ne intelegem ok, si nu am dat importanta, dar acum trage de mine sa-i dau bani, si nu dispun de sumele ce se vehiculeaza. Incerc sa-l pasez la asigurator, si sa m-a lase in pace. Clar e ca am avut asigurare, dar atunci la accident nu stiu unde a ramas, si la dosar nu e.
Sper sa reusesc ceva.
Noapte buna tuturor.
  • florin17

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pfffffffff ...motivul este destul de serios poate este cineva printe noi care lucreaza la Ardaf si te poate ajuta intr-un fel nu se stie de unde sare iepurele !
Multa bafta !
  • AndreiGMF

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Uite , poate te ajuta asta...
http://cedam.csa-isc.ro/sea...a=01&an=2010.

Completezi numarul de inmatriculare si data cand ai fost asigurat. Ai dovada ca ai fost asigurat si afli si la ce firma.

Sper sa iti fie de folos.
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc mult Andrei, super tare asta cu cautarea politei rca. Chiar aveam dubii, nu stiam sigur daca la Ardaf a fost asigurata. Acum am confirmarea, ramane sa m-a duc la ei. Am dat si ceva telefoane, si se pare ca exista rezolvare.
Inca o data MERSI MULT.
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.
Azi am reusit ceea ce nu credeam ca se poate, asta si in prisma faptului ca in 2008 nu aveau polite pe calculator, cum bine spuneati si voi.
Deci cu 'interogarea CEDAM' in mana am fost la ei miercuri si azi am fost sa iau copia la RCA. Am rezolvat mai rpd si mai bine decat speram. Multumesc tuturor pentru sfaturi. Au fost utile.
Multumesc C. O. si din pct meu de vedere se poate inchide discutia.
O noapte buna tuturor.
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor si ms de raspunsuri.
Motivul este un accident de pe 8.11.2008, cu victima. Initial am zis ca ne intelegem ok, si nu am dat importanta, dar acum trage de mine sa-i dau bani, si nu dispun de sumele ce se vehiculeaza. Incerc sa-l pasez la asigurator, si sa m-a lase in pace. Clar e ca am avut asigurare, dar atunci la accident nu stiu unde a ramas, si la dosar nu e.
Sper sa reusesc ceva.
Noapte buna tuturor.[/quote]


cum e omu de azi ...s-a trezit dupa 3 ani ca-l doare

sper sa-ti rezolvi problema prin ardaf ...cele bune
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Adrian, chiar vb in necunostinta de cauza, dar e ok, suntem oameni.
Pe scurt, in 2008 am lovit un om, am platit spitalizari si stres la greu si pentru mine si pentru familia mea si, logic, si pentru el. Atunci singura pretentie a lor a fost sa-l fac bine, si m-am tinut de promisiune, merge pe bicicleta, pe scuter, face orice ar face un om normal. Din aug 2010 nu a mai vrut medicamente, a vrut bani, si cand s-a inchis robinetul, a inceput sa faca demersuri pt a ma da in judecata. La accident nu stiu ce s-a intamplat cu masina si cu restul, aveam alte prioritati decat actele, si nu am dat importanta, dar acum cand a devenit un pericol pentru familia mea trebuie sa-mi iau masuri de precautie. Nu m-am trezit dupa 3 ani ca m-a doare, dar in toti acesti ani a fost ok pt ca prostul(adica eu) avea grija de toate. Cum a schimbat foaia(adica el), am reactionat si eu. Care dintre voi ar fi dat bani incontinuare, atata timp cat esti amenintat ca..'te dau in judecata'. Adica si cu banii luati si pedepsit de lege, nu? Am crezut ca RCA-ul e la dosar dar acum cand avocatul nu a gasit polita, ce trebuia sa fac?
Hai ca m-am incins.
Scuze tuturor.
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
stai linistit cip ,nu te-am acuzat de nimic ...ma refeream la domnu in cauza ,au trecut 3 ani si el tot mai vrea foloase
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Un singur lucru mai spun... e tigan. Si nu la culoare m-a refer aici.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR