Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • pharaoh_c

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Ciao, sunt nou pe forum dar de cateva zile am citit multe care mi-au fost de folos. Am si eu un Astra caravan din 93 si am de gand sa o schimb pe una mai noua Smile , tot caravan. Da asta e o alta poveste.
As avea si eu o intrebare pentru cei din Timisoara. Puteti sa-mi recomandati o tinichigie-vopsitorie. Ideea e, sa faca treaba buna da sa nu "ia si pielea de pe tine". Nu de alta dar am fost intr-un loc... nu-i stiu numele dar o sa trec din nou ca sa-l aflu sa stie si altii sa se fereasca. Mi-a facut o lucrare ini asa hal incat trebuie sa refac totul Mad .

Merci de ajutor Embarassed
Skip ads

  • rudareanu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2006

  • Mesaj Privat
incearca Memory, in Resita, la 110 km de timisoara.
  • marius_cyp

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Bine ai venit acest forum!
Eu sunt la fel din Timisoara si avem acelasi masina ca a ta,depinde ce vrei sa faci cu masina ta?ce tinichigerie vorbeai,era ruginit sau avariat usor.. astept sugestii...
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Buna,

Nu stiti in tm un service calumea, vreau sa fac o diagnostizare la directie, suspensie, nu vreau sa-mi puna pe gat tot se misca. Sa fie baieti ok, si nu tzepari ca la Qvarom (str. miresei) cu ei m-am lamurit.


Thanks!

________________
Opel Corsa C 2002
Skip ads

  • litza

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Incercati la Temeco pe Calea Lugojului pentru diverse operatii non-vopsire. Mi-au lasat impresie buna. Iar pentru geometrie la PitStop, o hala mare pe Rebreanu intre intersectia cu Fasia Gaza si Sagului. Geometrie au si Temeco.
  • litza

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2005

  • Mesaj Privat
A facut cineva vreo vopsire la AutoCardo ( ei fac tinichigerie si vopsire pentru Opel)? Trebuie sa fac o zgarietura si vor sa-mi vopseasca toata usa. Am emotii despre cum o sa se vada fata de restul masinii.
  • litza

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Na, revin si eu cu impresii dupa vizita la AutoCardo. A iesit neasteptat de bine, nici nu se sesizeaza vreo diferenta de nuanta fata de restul masinii, numai daca sti si te uiti foarte atent la reperele vopsite pe margini.

Totodata atitudinea service-ului de nota 9 (sa nu si-o ia in cap), se verifica masina la intrare in service se noteaza tot ce are, km la bord, etc. Foarte ok in aceasta privinta. Da incredere clientului.

Deci recomand AutoCardo pentru vopsitorie. Informativ 2 repere vopsite au fost cam 1100 RON
  • dorel

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2006

  • Mesaj Privat
litza >> cam cat face o vopsire totala la AutoCardo? E vb de o Astra G, hatchback, 2 usi.
Asta daca ai vb despre asa ceva cu cei de acolo. Mersi.
Skip ads

  • litza

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@dorel

Habar n-am. Nu am intrebat. Eu am facut-o pe CASCO si doar la final am vazut pe o hartie suma de care ziceam 1100 RON o usa + o aripa. Facturile si restul s-au plimbat direct intre ei si asigurator.
  • Hugo_tm

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Unde este AutoCardo in timisoara?
Am si eu o mica adancitura+zgarietura deasupra rotii fata si as vrea sa o rezolv....imi puteti recomanda un loc in care sa pot rezolva faza asta, tot perimetrul afectat are cam 5/5cm nu cred ca e necesara vopsirea aripii+ ca e f putin indoita.....

Multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Hugo, te rog sa nu mai postezi aceeasi problema in mai multe locuri.
  • litza

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Calea Sagului, unde e prezentanta Opel, Chevy chiar in spatele ei. Faci stanga pe drumul spre CET si apoi vezi o parcare cu bariera.
Skip ads

  • Hugo_tm

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
am fost la ei si mi-ai cerut 600 ron. am ramas masca....pt o mica zgarietura ....eu zic ca nu are cum sa fie atat...mai astept sugestii va rog
multumesc
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Hugo_tm a scris:am fost la ei si mi-ai cerut 600 ron. am ramas masca....pt o mica zgarietura ....eu zic ca nu are cum sa fie atat...mai astept sugestii va rog
multumesc


probabil iti revopsesc toata usa, ca sa nu se vada diferente, zic ei Smile a patit-o si un preten de-al meu cu un Peugeot.... el o rezolvat-o minunat la un "meshter" cu 40 RON... ii cer numarul de telefon si te anunt.
  • Hugo_tm

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
multumesc, astept un pm Wink
  • ryady

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
l_stoian79 a scris:
Hugo_tm a scris:am fost la ei si mi-ai cerut 600 ron. am ramas masca....pt o mica zgarietura ....eu zic ca nu are cum sa fie atat...mai astept sugestii va rog
multumesc


probabil iti revopsesc toata usa, ca sa nu se vada diferente, zic ei Smile a patit-o si un preten de-al meu cu un Peugeot.... el o rezolvat-o minunat la un "meshter" cu 40 RON... ii cer numarul de telefon si te anunt.



Da-mi te rog si mie un PM cu numarul de telefon, am si eu o zgarietura .
Mersi
  • Ramona Radu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Buna, baieti...ma amestec si eu in discutiile voastre doar cu intentia de a ma ajuta intr-o problema. Caut pentru angajare mecanic auto pentru un service din Timisoara. Service-ul este in cadrul unei companii multinationale.. deci conditii bune de lucru si alte cele. ...
Am rugamintea daca aveti o recomandare, sau cunoasteti un mecanic auto dornic de angajare sa dati un forward la adresa mea de email : rmnradu@yahoo.com.

Inca o rugaminte, apreciez cavalerii, asa ca fac apel la seriozitatea voastra.
  • Yury

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut ,

In primul rand Hristos A Inviat ,

Ma amestec si eu in aceasta discutie despre Tinichigerie ,nu stiu daca mai este de actualitate aceasta discutie s-au este un off topic imi cer iertare ,dar recomand cu ce mai mare caldura pret calitate pe baietii de la AUTOSCHWAG sint in incinta fostei fabrici de manusi din Timisoara acesta este nr baiatului de acolo :0744609990 il chema Cristian ,ii spuneti ca v-a trimis Stresul cu opelul albastru ,si va face niste preturi super bune ,Recomand cu ce a mai mare incredere sint foarte ok si promnti
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR