Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Cineva mi-a oferit o masina Astra 2002, motor de 1.8 benzina, cu climatronic, bord alb, scaune sport, proiectoare, tempomat, etc.
Arata mai bine decat masina mea, e pe benzina si cum nu circul asa mult as fi tentat s-o cumpar si s-o vand pe a mea.
Cand am vazut masina nu prea mi-am pus problema, m-am uitat cam superficial la ea (deci nu am testat climatronicul) dar cu cat stau si ma gandesc mai mult, sunt mai tentat. Este din alt oras si nu prea as vrea sa fac un drum degeaba deci poate ma puteti ajuta.
Ideea e ca avea un singur radiator. Se poate asa ceva? Poate la climatronic si la astra 2002 sa fie altfel?
Eu la masina mea am 3 radiatoare... E diesel deci are unul in plus. Dar unu singur?
Multumesc


Ultima modificare facuta de pystha la Lun 18 Sep, 2006 9:45 am, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Fiind pe benzina, nu stiu daca trebuie sa aiba intercooler, dar radiator de racire motor si de AC (condensor) trebuie sa aiba obligatoriu.
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
exact asa e masina mea .......si am 2 radiatoare , unu pt racire(apa) si unu pt clima (a/c)......inseamna ca ,din pacate asta cred ca ar fi motivul ca nu iti merge......???
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pacat, altfel masina este ok. Chiar daca as cumpara un radiator de AC (nu stiu cat ar costa, dar nu cred ca e prea ieftin cu ventilator cu tot), ma gandesc ca poate are si alte chestii lipsa/defect la AC, sau masina nu ar avea clima deloc si respectivul a pus doar tabloul ptr reglare climatronic sa-o vanda mai bine... habar n-am, nu ma pricep. Crying or Very sad Shocked
multumesc mult!
Skip ads

  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
radiatorul de a\c daca ai noroc il iei la 200 ron (la mana a doua binenteles,max 350 ron )dar ventilatorul fara 100 euro eu nu am gasit pe nicaieri.


noi sunt scumpe de la 5~600 ron in sus.....


ps: sa nu aiba si alte prb la instalatia in sine.

ps: verifica daca lipseste doar radiatorul......suporti, instalatie, restul e la locul lui....?????
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Deci teoretic 200E ar ajunge pentru radiator/ventilator.
Va trebui sa ma uit (cat ma pricep eu) si la restul...
Daca as duce masina la reprezentanta Opel, oare ei ar putea sa vada concret ce piese lipsesc, sau ma pot trezi si asa ca imi trebuie una si alta in afara de radiator/ventilator? Fiind vorba de climatronic, acesta se poate verifica la un test computerizat, daca electronic este in regula?
  • kebab

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 1800
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cea mai buna alegere asa o faci , cu ajutorul unor baieti din service, sa iti verifice instalatia..........pt ca e destul de complexa.

ps: bafta
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
asa o sa fac
mersi Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR