Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
...si inca ceva...este atat de des folosit in acest sens incat am impresia ca si-a pierdut intelesul sau real si corect...poate doar in textele juridice mai supravietuieste....
Skip ads

  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Intr-adevar, sunt multi care "scriu mi-au ca pisica", dar regulile le fac totusi ceilalti... Si apropos de ziaristi:

http://ro.altermedia.info/o...o-carte_3010.html
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=4569

ca sa nu ma bag peste topicul omului.
Mai avea unul anunt in ziar ca vinde masina Vectra B 2001 2.0DTI, cu de toate (xenon, etc). primul pret cerut 10.800. Si acum e in ziar cu pretul 9.500 negociabil. Necazul e ca e caravan.
Ii cred ca doresc un pret bun, dar cine ii da bani chash ~ 10.000 euro ? La banii astia cam orice isi cumpara masina noua ca doreste cat mai putine probleme si bineinteles garantie.
Acum nu trebuie sa se supere nimeni, cererea si oferta.

@Jacks:
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Very Happy sa nu uitam de relatarile facute de vanzator... daca are asa mare nevoie de bani sa lase sentimentele deoparte...
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cu chestia cu sentimentele nici nu se pune, ce mie nu-mi place masina mea Question
si am ingrijit-o si pupat-o toata ziua.
  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am ajuns vedeta si eu si masina mea. Vreau BANII ASTIA PE EA PT CA STIU CE VAND SI PT CA TIN LA EA. A DEVENIT PROBLEMA NATIONALA FAPTUL CA AM NEVOIE DE BANI SI PRETUL MASINII MELE.
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
baaaaaahhhhhhh. care mi-ai zgariat masina. Vasile tu ai fost?? normal ca acum nu mai iau 10 000E pe ea. bah si asa nevoie aveam de bani (cine nu are ?). ma duc s-o dau cu polish, saracuta de ea, sper sa iasa, ca daca nu, asa ma iau iar de unul pe care il stiu eu.

@ chiciule - vezi ca are pattila una faina de tot daca te intereseaza dar e vectra A
  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ma dau batut nu am nevoie de bani. LE FAC PE PLAC LA UNII SI ZIC CA E CEA MAI NASPA MASINA DAR TOT 11.000 VREAU PE EA.


Ultima modificare facuta de VASILE la Lun 09 Jan, 2006 8:06 pm
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
chiciuc a scris:cu chestia cu sentimentele nici nu se pune, ce mie nu-mi place masina mea Question
si am ingrijit-o si pupat-o toata ziua.



chiciule lasa vrajeala ca am vazut cum o lingeai la gratar din 5 in 5 minute mai ceva decat pe Palmela Anderson ......asa ca eu zic k la a ta sa dai si garantie pe tabla.....5 ani fara probleme cu asa ceva....si sigur ii crestea valoarea la vreo 16000-18000 Laughing Laughing Laughing
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,004
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu-i mai laudati atata masina, ca n-o mai vinde omul nici cu 20.000.

Hai sa va spun un banc:
Intr-un targ de animale, o batranica incerca sa vanda o vaca slaba, batrana, cu toate defectele posibile.
Normal, nimeni nu era amator sa cumpere vaca.
Unul dintre comerciantii versati din piata vrea sa faca o fapta buna si se ofera el sa vanda vaca batranicii. Si incepe reclama:
- Luati vaca asta! E tanara! Da mult lapte! Trage si la jug! Face vitei frumosi! etc...
La un moment dat, cand un potential client era pe punctul sa cumpere vaca, surpriza. Batranica se razgandeste.
- Pai daca vaca mea e asa de grozava, n-o mai vand.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
vezi ce face publicitatea din produse? d-aia ambalaju vinde produsul......
  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sa va spun si eu o poveste traita de mine in Germania:
Am mers de multe ori,in Germania, la cumparaturi cu nasul meu, si de cite ori trebuia sa cumparam oua, ma ducea la cele mai scumpe. De, ca romanii(a, el este neamt 100%) ma uitam cu jind la cele mai ieftine. Intr-o zi l-am intrebat, de ce?? Raspuns: Din respect pentru gaina.
Fiecare intelege ce vrea.
Parerea mea este ca avem probleme mari de mentalitate. Ne mai trebuiesc inca 100 de ani ca sa ii ajungem.
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@Vasile Ai dreptate, avem probleme de metalitate. Dar dupa cum ai vazut, si sper, m-am comportat civilizat. Puteam sa te mai las vreo 2 saptamani cu anuntul si apoi sa postez. Si pun pariu ca daca doreai sa o vinzi, in 2 saptamani mai lasai cel putin 300 euro. Asa am facut si cu tipul din ziar l-am lasat cam o luna pana sa-l sun. Cand l-am sunat (initial cerea 10500) l-am intrebat direct ultimul pret ca nu stau prea mult discutii (imi convine sau nu) mi-a spus 9800, acum o are in ziar cu 9500. In concluzie pretul il face piata (daca vrei sa vinzi). Daca vrei sa dai un tun poti sa ceri orice pret (pt orice pret exista un cumparator, greutatea e sa-l gasesti Wink ).

Cred ca ai abordat gresit problema cand ai spus ca ATENTIE TIN LA MASINA FOARTE MULT, cred ca nu e vreunul aici (activ) care nu tine la masina lui.
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Super raspuns...nota 10, sa traiesti !!!!
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
"am ajuns vedeta si eu si masina mea"

Fratilor, maine ma duc la piata sa cumpar oua... Dar sunt de mai multe feluri: mici, mari, rosii, albe...De care sa iau, ca io respect toate natiile de gaini...?? Si mai au si termen de expirare, adica dupa un timp, daca le dai la "cap", incep sa PUTA... puaaah!!!

O sa ma vedeti maine seara la stiri "Vedeta cu ouale sparte" - asa o sa incerc sa vad daca sunt expirate sau nu...

Snif...ceva pute p'aici...

Later edit Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes - whatever...


Ultima modificare facuta de marius radu la Sam 07 Jan, 2006 6:14 pm
  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
marius radu Diferenta dintre noi este ca eu nu am vrut sa ajung vedeta, tu da. Asa cum am mai spus fiecare este liber sa inteleaga ce vrea.

chiciuc ti-am raspuns-" NO PROBLEM. MERSI. INCEARCA SA-TI IEI MASINA DIN GERMANIA. TE POT AJUTA DIN MAI CAND AJUNG EU ACOLO."(!!!kostenlos!!!) scuze inca odata pt majuscule. Aparusera niste atacuri pe acolo si de asta am tinut sa precizez ca tin la masina. Ma bucur ca au disparut acele mesaje. Poate oricine sa vina sa-mi spuna ca am fost prost cand am dat atata pe ea, pt ca nu ma intereseaza si oricum sunt un prost cu Opel Vectra DTI 2.2. Very Happy Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR