Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • YAMAHA

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Am un opel astra G y17TD,si am descoperit scurgeri de motorina.Nu sunt sigur,dar cred ca e de la un senzor de plastic situat deasupra planetarei mari sau ajunge pe cabluri pana acolo.Poate sa-mi spuna cineva ce reprezinta acea piesa si daca mai pot fi si alte posibile scurgeri in acea zona?Motorina sigur nu vine din mufa pompei de injectie,am verificat e curata. P.S. masina e din 2000.
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu am cam aceeasi problema ,si inca nu am depistat cauza ,la mine in permaneta scutul e murdar .cineva mia spus ca ar fi de pe la pompa ceva si ca este iremediabila problema .nu stiu ce sa zic .
  • YAMAHA

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Chiar nu poate nimeni sa-mi dea o mana de ajutor in problema mea? Va rog frumos Smile
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
YAMAHA a scris:Chiar nu poate nimeni sa-mi dea o mana de ajutor in problema mea? Va rog frumos Smile


SAlut. Daca te straduiai putin mai mult,decat sa deschizi un topic puteai simplu sa dai un search la problema ta si sigur o gaseai. La tine este vorba de electrovalva de la pompa de motorina,pe acolo curge. Practic ar trebuii sa o schimbi,doar pe original.Dar se poate repara cu f putini bani(un tub de poxipol) si destul de usor. Scoti electrovalva,o usuci bine,aplici "gelul " peste pinii aia 2 si cam asta e treaba in mare. Drumuri bune !
Skip ads

  • YAMAHA

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am verificat,nu curge pe acolo,intrebam de senzorul sau ce o fi,situat deasupra planetarei mari in zona burdufului.este cea mai uda piesa.
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Prin alta parte nu stiu pe unde ar mai putea sa curga motorina,cer e ca exista, ea se poate scurge de pe undeva.
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Multi care au facut treaba asta, merg si acum fara probleme. Poxipolul trebuie pus pe suprafata uscata,nu plina de motorina. Salut !
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR