Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

As vrea sa stiu daca a fost cineva de curand prin sudul Frantei, mai exact in zona Montpellier.La inceputul anului viitor am de facut o calatorie Germania - Spania.Sunt cam 2100 de km si Montpellierul ar fi cam la jumate.As vrea sa fac un popas de noapte.Ma intereseaza mai exact o cazare in acea zona (zona autostrazii A9).M-ar interesa ceva gen "PAPRIKA" (granita Ungaria- Austria).

Multumesc anticipat pentru informatii.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
E doar o idee: lantul de hoteluri Premiere Classe, este "preferatul meu" cand nu am nevoie decat sa dorm o noapte, in trecere, si nu stiu la ce ora ajung.
Avantajul e ca se poate comanda pe Internet, si intri in camera la orice ora cu numarul de comanda. Daca mai sunt camere, poti sa te cazezi direct, "la usa hotelului" cu cartea de credit, chiar daca receptia e inchisa.
Acuma... depinde de nivelul tau de pretentii. Inauntru e foarte simplu, dar pana acum nu am avut niciodata probleme cu curatenia. Le gasesti foarte usir cu GPS-ul, unele sunt situate la periferie, dar cel mai probabil ca ai un restaurant acceptabil sau un fast food in preajma.

http://www.premiereclasse.f...t/montpellier.htm

O alta observatie... in FR ai WiFi gratuit (si limitat doar de cat te tine bateria la laptop) la toate fast-foodurile "de marca", din orase si de pe autostrazi (McDo, Quick, etc) Chiar daca nu consumi, nu cred ca iti va zice cineva ceva, eu iau insa cate o cafea, daca tot fac o pauza la condus.
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Merci mult de pont.Este un hotel din lantul specificat de tinje chiar la 3 km de A9 pe unde voi trece.Dar nu gasesc pretul de camera pe noapte.Mie mi-ar trebui o camera cu 2 paturi.2 adulti si un copil.Oare gasesc aici asa ceva?Ca vad ca pe site ma trimite direct sa rezerv....nu zic nik de pret, de conditii.Nu sunt mofturos....poate sa aiba si 2 stele....caut doar un loc unde sa pun capul si sa dorm o noapte....atat.
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Gata....multumesc mult de pont.E super....e langa A9.....am gasit camera de 3 paturi...si pret de 41 de euro/noapte.Foarte bun.Premiere Classe Montpellier Ouest - St Jean De Vedas.Multumesc mult inca o data de informatie.
Toate bune.
Skip ads

  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:E doar o idee: lantul de hoteluri Premiere Classe, este "preferatul meu" cand nu am nevoie decat sa dorm o noapte, in trecere, si nu stiu la ce ora ajung.
Avantajul e ca se poate comanda pe Internet, si intri in camera la orice ora cu numarul de comanda. Daca mai sunt camere, poti sa te cazezi direct, "la usa hotelului" cu cartea de credit, chiar daca receptia e inchisa.
Acuma... depinde de nivelul tau de pretentii. Inauntru e foarte simplu, dar pana acum nu am avut niciodata probleme cu curatenia. Le gasesti foarte usir cu GPS-ul, unele sunt situate la periferie, dar cel mai probabil ca ai un restaurant acceptabil sau un fast food in preajma.

http://www.premiereclasse.f...t/montpellier.htm

O alta observatie... in FR ai WiFi gratuit (si limitat doar de cat te tine bateria la laptop) la toate fast-foodurile "de marca", din orase si de pe autostrazi (McDo, Quick, etc) Chiar daca nu consumi, nu cred ca iti va zice cineva ceva, eu iau insa cate o cafea, daca tot fac o pauza la condus.


Locuiesti in Franta?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da, de aproape 21 de ani, dar nu am fost niciodata la Montpellier, sunt in Ille de France (regiunea pariziana "extinsa")
In hotelurile de tipul Premiere Classe, Formula 1, etc, adica la cele cu acces in camera "prin exterior" poti sa iei o singura camera chiar cu 2 copii mici, trebuie doar sa-i "ascunzi" la intrare, adica sa nu defilezi cu ei de mana impreuna prin fata receptionistei, noi asa faceam cand aveam bebelusi, acum nu mai e posibil, luam 2 camere Rolling Eyes
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Eu am rezervat deja o camera pe dus la Premiere Classe undeva la marginea orasului Monpellier si una pe intors tot la Premiere Classe in Venice (80 km) mai jos de Lyon.Sper sa fie ok.Preturile sunt oricum super bune.Si cum am zis....vreau doar sa dorm o noapte.....Au mic dejun bufet cu 4.8 euro/persoana si copii de pana in 10 ani mananca gratis.Sa vedem acum cum o fi.Zici ca hotelul are camere cu intrare din exterior?N-am mai auzit/vazut pana acum....Sper sa fie ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR