Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am o problema cu masina, un astra h. de cateva saptamani in face figuri dimineata,dar nu tot timpul doar in diminetile mai umede. imi apare masina cu cheia si nu se accelereaza. am descoperit si eroarea cu op com p1120 pedala acceleratie senzor 1 si 2 semnal incorect prea mic, ceva de genu acesta in traducere. am dat pedala jos am desfacut-o am curatat mufa si lamelele din interiorul ei crezand ca de acolo este problema. pedala am probat-o cu un aparat de masura pare in regula. am curatat si mufa de la clapeta de acceleratie.deocamdata nu mai am imaginatie unde sa mai caut problema,banuiesc ca este doar o mufa care nu face contact atata timp cat nu imi face probleme tot timpul. am mai cautat pe forum dar nu am gasit ceva concret pt motorul acesta. astept si parerile voastre. va multumesc!
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni de unde ar putea veni problema?
  • viorel_astra30

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
si eu am avut aceasta problema ,am fost cu ea la service si mi-a curatat uec(parca asa se numeste)se afla la motor linga baterie si de atunci nu m-ai am probleme/incearca si curatal si m-ai strange lamele alea ca s-ar putea sa nu faca contact bine.
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
o sa incerc sa curat pe acolo. multumesc pt informatie!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR