Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
este prins doar in clipsuri
dai volanul cat mai jos posibil si eventual in fata in asa fel incat sa se elibereze partea din stanga a ornamentului
dupa care tragi de capatul acestiua cu grija sa nu-l rupi...
el trebuie sa iasa complet de acolo...

dupa care gurile sunt prinse in torx-uri de 2,5 daca nu ma insel
  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da... am scos ornamentul si apoi gura de aerisire. Eu am ales alta varianta sa lipesc bucatica rupta... am taiat o bucatica dintr-un bold si l-am asezat peste ruptura. Dupa care l-am presat cu varful unui pistol de lipit pana s-a incalzit boldul si ”s-a ingropat” in plastic. Practic nu are cum sa se mai rupa. Rezolvat pe loc... fara sa astepti sa se usuce superglue-ul

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu am patit chestia asta in 2009. Nepoata sotiei s-a tot jucat la cea din dreapta de langa oglinda( eram pe la Costinesti) pana a rupt-o. Am ajuns acasa si am demontat. Solutia adoptata de mine a fost una asemanatoare cu cea de mai sus, numai ca n-am folosit bold ci o capsa de capsat foi. Am incalzit-o f tare si dupa ce a intrat in plastic am indoit pe partea cealalta. Apoi am pus superglue si a iesit beton. Apoi a mai cedat una prin 2010 si aleia i-am facut la fel. Anu asta a mai cedat una dar sincer n-am mai reparat-o. FOARTE PROST GANDITE. RUSINE.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ele cedeaza foarte repede pentru ca (din ce am observat la a mea) lamela care ridica cea mai de jos jaluzea e mai scurta cu vreun milimetru decat ar trebui
de aici cand se lasa complet jos bucatica de se rupe e in tensiune...
probabil au folosit un producator third party care nu a respectat dimensiunile sau nu au fost proiectate de un sofer de tractor...
  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eu daca tot am umblat... le-am pus ranforsari la toate. sper sa nu mai am probleme cu ele
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR