Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Rog posesorii de acest tip de masina sa imi spuna daca mai am vreo sansa sa scap fara schimbat de caseta directie. simptome: dispare cam in cateva zile jumatate din uleiul servo din borcan, dar nu mai mult. Daca nu completez, si cateva saptamani bune nu scade, insa cum completez, dispare pana la jumatate. De mentionat - directia merge greu(chiar si cand completez), se aud zgomote ciudate gen fasait, scartait,etc la manevrele de virare(cand completez nu se mai aud aceste sunete). Chestia ciudata e de ce dispare doar pana la jumatate? Daca pierdea pe undeva nu trebuia sa se goleasca tot borcanul? Capacul si garnitura lui sunt in regula, nu pierde pe acolo. Va multumesc !
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Iti curge caseta de directie,uita-te atent la burdufi incepand cu cel din dreapta....am aceeasi problema de un an de zile,picura putin daca las borcanul la jumate si daca il umplu la nivel curge mai mult,ce e binisor ca nu ma lasa brusc si de tot si completez cam o data la 6 luni.Ai putea sa incerci si tu un un stop leak pentru servodirectie sau alta caseta sh
  • Glacius

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Am avut aceasi problema la opel vectra b , si am schimbat caseta cu una second hand cu 1 an jumate garantie, plus furtunul de retur pentru ca mi a puscat cand sa plec din atelier dupa ce mi a reparat caseta, au trecut 4 luni si acum iarasi scade nivelul lichidului servo din borcan, am facut post pe forum la sectiunea respectiva sa vedem daca in afara de caseta si furtunele tur si retur mai poate curge si pe altundeva.

Daca vrei sa schimbi caseta si iei una noua care e de la 2000 lei in sus sa fii atent sa nu fie una reconditionata la Calan ( jud Alba) care le reconditioneaza cu 750 lei + caseta veche si ti dau 1 an jumate garantie pentru ca doar dai bani in plus, mai bine mergi daca esti aproape de Alba direct la Calan , sau daca gasesti altiicare le reconditioneaza aproape de tine.

Costurile la mine au fost 750 caseta recond+150 lei manopera+50 lei reparat furtune retur .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR