Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • Dragosh12

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Vreau sa montez si eu pe Vectra C. Trebuie facuta vreo modificare?
Skip ads

  • Floydian

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o intrebare pt cei care si-au montat pe Astra H. La voi nu bat cam aiurea?
Eu le-am schimbat intr-un service si la momentul acela nu am observat intrucat era cam intuneric, dar folosindu-le am observat ca imi stropesc geamurile laterale si portierele. De plafon nu mai zic ca gasesc stropi pana in spate pe luneta. Very Happy
Intrebarea mea e daca se mai pot ajusta un pic sa bata mai spre centrul parbrizului. Am inteles ca sunt fixate cu niste cleme. Multumesc
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Floydian, eu mi-am pus azi duze de insignia pe astra h si imi stropeau in partea de jos. mi-am facut dintr-o teava hidraulica o "cheita" pentru ele si le-am reglat sa bata mai sus.
  • adept2ska

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2009

  • Mesaj Privat
In speranta de a-mi proteja cat de cat noul parbriz de zgarieturile care pot fi provocate de stergatoare, mi-am montat duze de Insignia. Totul minunat pana am observat ca grila culiseaza cam 1 cm in lateral, iar "garnitura" acesteia nu este lipita pe parbriz. E normal?
Skip ads

  • Cata_Panacotta

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Faza cu grila sa culiseze n-am intalnito la mine, dar garnitura de la grila care vine pe parbriz nici la mine nu e lipita.
  • OCEBE

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Mi-am montat si eu duze de Insigna si chinul inlocuirii* a fost rasplatit: duzele bat perfect, fara a fi nevoie de vreun reglaj.
Dar... din cauza ridicarii grilei (pentru a umbla sub ea), si la mine garnitura dintre aceasta si parbriz nu mai e lipita de parbriz
Sper sa nu fie vreo problema.

* Mi-a luat cam o ora sa "conving" duzele vechi sa iasa si duzele noi sa intre pana la capat. Oricat de multa grija am avut, lamelele care tin duzele tot s-au rupt. Desi duzele noi au intrat greu, ca sa nu cada, le-am fixat cu cate o picatura mica de super-glue.
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cineva in Buc care are cheie de reglat duzele? Am pus si eu azi si imi bat ai pe plafon si pe geamurile laterale. mersi
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
In cazul in care nu gasesti poti sa iti faci una dintr-o teava si o iei usor la pila. Asa am facut eu. Mai greu a fost pana am gasit teava. Bafta
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am vazut cum se face, dar am zis ca poate are cineva de prin Buc sa o reglez si eu, nu fac asta prea des si nu am nici teava si nici skilurile necesare sa o fac Smile)
  • deleted-11511

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am montat si eu ieri. sunt si nu sunt impresionat inca, o sa le mai reglez un pic dupa ce imi confectionez cheie. in orice caz - nu stiu la voi cum e, dar la mine imi stropeste geamurile laterale.

3 recomandari ca sa va mearga treaba mai usor:
- scoateti si stergatoarele - stau doar intr-o piulita, e destul de simplu.
- la scoaterea duzelor - siguranta care o tine poate deveni casanta - am incercat sa trag foooarte usor de ea dar s-a rupt imediat;
- dupa ce rezolvati cu siguranta, cea mai simpla metoda de soatere a duzei este sa o bateti "in cap" usurel cu o cheie / ciocanel, etc.

spor la bricolat.
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti, cei cu astra H care au schimbat duzele le mai aveti pe cele vechi normale? Vreau sa renunt la duzele de pe actualul J care sunt la fel si ca de insignia,m-am saturat de reglat,de facut cheie,de stropit geamurile laterale,pietoni,mai ales ca nici nu ai vizibilitate cand stropesc.Daca aveti astept mesaj privat,preferabil din Bucuresti,daca se gaseste cineva si de prin sect 6 e parfum.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR