Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Valentinutzul

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare!As vrea sa imi cumpar un set de jante borbet pe 16' 7,5j fata si 9j spate , eu am un astra g z16xep si a venit cu suspensie sport!are cineva idee daca incaltata cu cauciucuri 205/55/16 atinge de aripa pe spate?
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut Valentinutzul
La Astra G hatchback cu anvelope 205/55 R16 pe spate atinge la cele cu suspensie normala doar cand masina e incarcata.
Nu stiu cat de tare e suspensia sport de opel, s-ar putea sa ai noroc si sa nu atinga.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Pentru o janta cu 9J latime grosimea minima a cauciucului este 235, ideal fiind 245 sau 255. Sincer nu inteleg de ce vrei jenti asa groase, daca ai avea 200+CP pe caroseria aia si tot nu s-ar justifica... Daca o sa reusesti sa montezi "monstrii" aia o sa ai o masina un pic mai stabila dar in mod sigur mai lenta, iar planetarele si directia o sa te "pedepseasca" in scurt timp.
  • alecs9o

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2000 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am eu puse niste gume 205 /55/15 pe un caravan ......Smile>- si da bine...la aspec si la stabilitate in curbeee acum pe hatchback nu stiu daca merge sau nu dar incearca sa imprumuti de la un sh un cauciuc de proba si vezi daca atinge cum se aseaza
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR