Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vally

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 zzzzzz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema ma poate ajuta cineva am un opel astra g 1.6 16valve din 2001 z16xe de citeva zile mi sa aprins un bec in bord acel gen robinet din cite am aflat cel de la emisii am fost la service pus pe tester rezultat rateu pistonul 1 si plus rateuri multiple mi sa zis ca sunt bujiile leam schimbat am mers iar putin cu masina iar sa aprins becul am revenit la service pus la tester acelasi rezultat ca prima data acum miau schimbat bobina cu una noua ca cica ea este de vina am plecat iar sa aprins becul ma poate ajuta cineva
Skip ads

  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mai degraba cred ca e sonda lambda. incearca si un alt tester.
  • mishu tomis

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sal...pai pune mintea la munca .!.daca stii ca e de la noxe ce treaba au pistoanele?...acu sa te lamuresc...pe unele modele sunt 2 sonde lamda una inainte de catalizator si una pe evacuare ..eu am avut problema cu a mea ,dar a mea e 2008 ,1,4 xep..depinde de masina ,modelele mai vechi au o singura sonda ...la mine era a doua sonda .ea face reglajul aerului care intra in motor pentru o ardere buna....dar,atentie,la fel de bine poate sa fie electronica de la debitmetrul de aer ......deci,fa o testare autorizata si nu cumpara piese aiurea,ca ramai cu ele....
  • vally

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 zzzzzz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
ms pt rasp am rezolvat problema era de la un injector infundat
Skip ads

  • mishu tomis

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
bafta.....
  • vally

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 zzzzzz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sal o seara buna
  • vally

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 zzzzzz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema ma poate ajuta cineva am un opel astra g 1.6 16valve din 2001 z16xe de citeva zile mi sa aprins un bec in bord acel gen robinet din cite am aflat cel de la emisii am fost la service pus pe tester rezultat rateu pistonul 1 si plus rateuri multiple mi sa zis ca sunt bujiile leam schimbat am mers iar putin cu masina iar sa aprins becul am revenit la service pus la tester acelasi rezultat ca prima data acum miau schimbat bobina cu una noua ca cica ea este de vina am plecat iar sa aprins becul ma poate ajuta cineva
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da, schimba service-ul, ca oamenii aia or sa te pune sa schimbi juma'de motor ca sa iti remedieze problema
Mergi la intalniri, si vorbeste cu coegii de la tine din oras,s a iti recomande un service/mecanic mai de Doamne ajuta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR