Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • aurelian halalai

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu o intrebare legata de zgomotul produs de toba masini mele(OPEL Astra, an 2009, motor de 1,3 CDTI, 6 viteze, model break)--Si anume de cand am luato cam de vreo 4-5 luni cand ajunge truratia la 2000 de ture se aude un zgomot, iar cand ajunge la 3000 de ture se aude si mai tare si tine doar cat sta acul turometrului in pozitia de 3000 daca trece de nu se mai aude de loc.? Tin sa mentionez ca am verificat toba vizual si pare a fi totul ok nu se vede a fi sparta , lovita sau ceva de genul si oricum nu inteleg de ce se aude doar la turatiile respective si dupa nu? Ce mi se pare ciudat ca mi se pare ca zgomotul se aude mai mult in interiorul masini si nu in exterior. MULTUMESC si astept pareri sa vad daca e normal acel zgomot
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu prea ai ce sa faci,trebuie sa te obisnuiesti cu zgomotul Surprised
citeste aici https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
@aurelian halalai
Cum a zis si colegul cuculica, get used with it... eu am benzinara 1.6 85 Kw luata de noua de la dealer din Belgia (septembrie 2008) si in intervalul 2700-2900 rpm (aproximativ) toba devine mai galagioasa, dupa care revine la normal. Cel mai probabil e punctul ei de intrare in rezonanta acustica, tine de constructie, probabil cand o va manca rugina va rezona altfel, deloc sau mai tare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR