Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • christyopel1993

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut!ce parere aveti de un vectra A de 1.8, 91 cp???
Astept mesaje private sau....chiar p forum Cool
Skip ads

  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Hmmm ...
Ia un 2.0 de 115 cai Wink
O sa-ti placa cum merge.
Motorul C20NE e fiabil.
O sa te coste un pic mai mult asigurarea ...
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu dgxshpe!Motorul de 115 cp e fiabil,ai injectie multipunct, se aseaza la drum ff bine.Dar daca ai gasit o masina 1.8 care e ok, nu ezita!Dar verific-o f atent.

Later edit: Tata are tot o Vectra cu motor 1.6.Nici nu sufera comparatie cum merge un 2.0 fata de 1.6 la drum intins.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
hold your horses...uite-ma aici..1.8 owner...c18nz my little name...
ce sa zic...e un motor ok, putere si cuplu ok, consum , cel putin la mine, imi ia un 6-7% extraurban si maxim 10 urban (in trafic bucurestean)...pt un old school...daca vrei ceva mai vioi (nu zic ca nu se infige) si eu zic sa iei , asa cum recomanda si ceilalti, un 2.0i 115cp..sau 136cp-ul (dar consuma multicel din cate stiu).

vorba lui octav_bz..ai grija ce cumperi...nu e suficient doar sa arate bine masina..trebuie sa o iei de la cineva mai de incredere (eu am luat-o de la unul din cei mai buni prieteni, pe care il stiu de 10 ani si stiu masina inca de cand a luat-o el din Germania). 18nz-ul are din pacate injectie monopunct, dar pe de-o parte e bine, te costa mai putin o eventuala problema cu injectia.

si ia-ti un CD ca dotari, sau chiar CDX (nu prea am vazut 18nz cu varianta de echipare CDX, oare nu s-au facut?
Question
Skip ads

  • christyopel1993

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2006

  • Mesaj Privat
majina e a mea
dar vreau sa aud si parerea altora!!!sper k ma intelegeti
are un consum mixt de 6
am nijte cauciucuri de 205 ji trage motoru de rupe chiar la 91 de cai ji 190000 km
sincer
nu k vreau sa ma laud Cool

yo am doar 14 ani sunt sofer profesionist karting ji am licenta (ma joc cu majina p pista <am una la mine in oras unde fak curse cu majina adik un audi a 3 3.2 fsi> am mers cu el cu 190 p pista d 3 km)cu opelu am mers cu 170 ji merge bine dar nu ma pricep la ceva iam zis lu taicamiu sa-mi puna cauciucuri de 205 ji nu prea trage ce sai pun?

Citeste Regulament forum
  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
nu reushesc sa ma abtzin: nu mai scrie, te rog, ca pe chat ca faci forumu' de rushine
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Altu care a vazut prea multe filme gen Fast and Furious Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Da' lasati omu' sa-si scrie ofu'... Barem aici mai poate sa exerseze in scris "limba romana", daca da mai rar pe la scoala...

Haibaftasinuinimicglumeleasteaintepatetrecrepedesisuntbaietibunipeacici...
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Lasa-ti baiatul in pace ca si voi ati fost ca el sau ati uitat!
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
n-am inteles prea multe din ce vrea omu' asta. nu trage cu cauciucuri de 205? asta e problema? spune-i la taica-tu sa puna mai inguste. cat despre limbaj, aceeasi parere ca si colegii de forum. Wink
ce n-as da sa am si io 14 ani si sa fac karting Crying or Very sad
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
consum mixt de 6 . Shocked Laughing Laughing
Skip ads

  • kosovaru11

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Nujtiu daca jtii dar nu exista majina audi A3 3.2 fsi.Poate e majina A4,je crezi?

Ji cat despre cauciucuri uita-te mai bine in talon,ai acolo exact ce-ti trebuie.

Ji nu uita : ai grisa cum conduci!

Bafto delo!!!
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cristi, buddy, ca sa zic asa, trecem peste exprimare etc. tu de fapt ce vrei sa afli? ca vad ca masina deja o ai...te simti mai bine daca iti zicem ca e o masina f buna sau ca e un jaf? pe scurt, vectrele A sunt masini bune, dar mai exista si perceptia subiectiva..dar hopa, ca nu e cazul..hai sa punem problema altfel: eu zic sa astepti sa termini liceul, intre timp mai te cultivi cu niste info legate de automobile, iti recomand sa petreci cat mai mult timp chiar si pe langa un mecanic de dacie, tot vei invata destule.
kartingul e karting, un automobil e cu totul altceva si implica mai multe cunostinte si detalii. deci ca sa nu aglomeram forumul cu intrebari de genul de ce nu trage masina cu anvelope de 205 sau mai stiu eu ce, fa un "pelerinaj" de vreo 3 luni cu clubopel.com deschis intr-o fereastra si cu un google in cealalta..si studiaza amanuntit detalii legate de functionarea unui automobil (poate o encarta sau wikipedia iti va prinde excelent)...si dupa aia te asteptam cu mare placere.

no offence , son Wink
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
"son" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
nu m-am putut abtine...sorry Laughing Laughing Laughing auzi... "son" Laughing Laughing

Aaa...inca ceva ... trebuie sa si stii sa conduci un Vectra A ca sa simti cum trage. Ca de tras, trage va spun eu dupa ce am avut un C20NE 3 ani jumate. Trage bine rau, iar XE-ul sau LET-ul... cuvintele sunt de prisos. Una e un Kart si alta e o Vectra (sau un automobil de strada).

Deci... "son" (glumesc - sper ca nu te superi) asculta sfatul lui b28cxh. E un sfat bun pentru a cunoaste masinile, spre deosebire de kart-uri. Bafta la curse Wink ........ "son" Laughing
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Celor care se cred pe messenger vreau sa le amintesc ca clubopel.com este un FORUM !


Deci lasati miile de smileuri si "limbajul de chat" !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR