Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • deleted-4914

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2007

  • Mesaj Privat
salutare, vreau sa imi desfac scaunul pt ca nu mai merge mecanismul de ridicare si nu am idee cum sa dau plasticul acela jos

stie cineva ? Smile
Skip ads

  • deleted-4914

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2007

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni, nu s-a mai desfacut un scaun ?
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
la ce masina amice?


eu am avut o problema asemanatoare dar nu am desfacut scaunul. Put si simplu se da jos doar macaraua de la scaun.

Si vorbesc de Astra G

si, daca nu mai merge, inca inainte de a demonta macaraua, cumpara alta functionala (SH) ca s-o ai la indemana. In asta pe care o ai montata acum, s-a rupt o piesa din plastic si nu o mai faci nici cu slujbe.
  • deleted-4914

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2007

  • Mesaj Privat
astra g am, pai nu vreau sa desfac scaunul ci doar parte de jos de plastic care acopera mecanismul
treaba e ca la dezmembrari nu gasesc separat Neutral
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai aia e cu clipsuri si parca are si un surub cu cap cruce, nu mai stiu acum exact dar oricum, e foarte simplu. Vezi ca trebuie sa scoti prima oara roata de actionare a spatarului si abia apoi iese plasticul ala de care vorbesti tu. Surubul este sub acea roata. Roata se scoate prin tragere pur si simplu.

iar pntru macara apeleaza la colegii de la publicitate. Eu am luat de la Tonystorm si am fost perfect multumit.
  • sorin soare

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2011

  • Mesaj Privat
cum ti-a zis si el mai sus se scoate foarte usor plasticul e prins in cleme.eu am reusit sa rup una din ele si acum nu prea mai sta asa bine.asa ca ai grije mare cand te apuci.
  • deleted-4914

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da multumesc am reusit, dar am dat de alta belea, tija care intra in scaun si il da pe spate/fata am tras de ea mai mult decat trebuie si nu mai ajunge pana in partea cealalta, adica acuma se da pe spate numai parte stanga a scaunului, ce as putea sa ii fac ?
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
straduieste-te pana nimeresti si cealalta gaura. foloseste o lanterna. Si eu am scos tija aia dar a intrat la loc imediat.

pont: daca te uiti la profilul acelei tije vei vedea ca nu este simetric, una dintre nervuri este mai lata. dupa ce o bagi in prima gaura, roteste usor de ea pana "pica pe cheie" si in cealalta gaura.

Succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR