Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • octavianvarzaru

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu scrie mai nimic pe ele. Demontezi si faci o poza, cel mai simplu.
Skip ads

  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Alin 13 a scris:Salutare si LA Multi Ani ! tututror,am reusit sa imi schimb si eu zilele astea lumina de la bord. Mi-am luat semedeuri b8,5d si sunt super . Pun si ceva poze .


zi`mi si mie te rog...pt ace este led separat? le pot face alta culoare?
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu este led separat la ace..ar fi fost bestial. dar sunt 3 becuri si daca vrei poti sa faci orice combinatie de culori..de ex la mine mi`am pus un bec alb in mijloc si in lateral am pus becuri rosii, apoi albastre le`am tot schimbat. Momentan am puse becurile alea portocalii de la opel, dar nu asta conteaza. ce vroiam sa zic e ca acul daca ajung la turatie de 3000 incepe sa mi se faca din portocaliu alb si cand ajung la 100 km/h acul de la kilometraj mi se face portocaliu..
  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
imi imaginez...trebuie sa fie foarte interesant . pe mine m`ar fi incantat acele rosii si restul alb. dar o sa mai vad eu. poate gasesc o solutie. multumesc frumos de informatie! stima!
Skip ads

  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cu placere. toata lumea care s`o urcat in masina s`o mirat si au ramas impresionati. acuma fiecare cum ii place, dar eu deocamdata le las asa pana in vara. apoi o sa bag rosu albastru rosu. mai vedem Very Happy.. succes sa ai si spor la treaba!
  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
zi`mi te rog daca pot gasi led`uri la magazine...tu de unde ti`ai luat? si pret daca se poate!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
octavianvarzaru a scris:Mi-au venit led-urile comandate pe ebay si bucuros nevoie mare am demontat ceasurile sa le montez. Cand scot becurile originale constat ca soculul este diferit fata de cel al led-urilor. Nu mai inteleg nimc....Ce model de becuri sunt astea din bord?


Si mai jos sunt cele pe care le-am cumparat de pe ebay.


Ledurile astea care le-ai cumparat merg 100% montate,in schimb sunt cam slabe







Iti recomand tot de pe ebay ledurile astea .Le montezi in soclu de becuri(de bord) de dacie 1310 .Le montezi la TID sau la consola,daca vrei la ceasuri iti garantez ca la VDO nu se vad,varianta asta merge doar la ceasurile TRW
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
la noi in oradea este un magazin "tunning shop" si acolo am gasit...cica mai sunt si prin alte parti in oras dar sincer nu am avut prea mult timp sa ma plimb dupa ele
Skip ads

  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
imi spune si mie cineva daca este bec separat pt display`ul de la ceasuri,(cel care afiseaza km) il pot face alta culoare? ma refer la astra g ! stima!
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
il poti face.. poti pune ce culoare vrei.ii bec separat de ceasuri
  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut! am gasit si eu led`uri (diverse modele si culori) pt bord la un pret ok, in speranta ca nu se va considera reclama ci doar un mic ajutor pt ceilalti membri interesati o sa va las site`ul: www.rd-xenon.ro. multa bafta!
  • andreyastraG

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Cautand pe ebay in Marea britanie acu cateva luni am gasit un vanzator care zicea in felul urmator :

PLEASE NOTE

This kit will not fit climate control heater controls, only the twist knob type. Some Astra and Zafira models also have orange filters inside the LCD displays and this will not allow the LED colour to show through correctly. This is most common on cars produced after October 2002. You can still fit this kit however and should you find you have the orange filter, I can give you information on how to overcome this.

si nu fac reclama o sa adaug si pagina lui de pe ebay. http://www.ebay.co.uk/itm/V...7b#ht_6141wt_1185

Sper sa va fie de ajutor si poate ma apuc si eu dupa ce o scot zilele astea din service doar ca tre sa iau legatura cu nenea de care ziceam ca e 2003 :-s
Skip ads

  • j petrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2012

  • Mesaj Privat
salutare
un tutorial de demontare a bordului ptr. schimbarea becurilor exista?
  • Dan033

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut, o intrebare am si eu. Am luat de la magazin leduri SMD cu soclu, exact ca cele expuse de colegi mai sus, B8.5D, sau cum se numesc, am demontat ceasurile, am scos becurile vechi, care au soclu diferit fata de ce am luat eu, am pus pe cele cumparate de mine, surpriza, nu functioneaza. Ba mai mult, abia intra in gaura aia mica, si dupa ce intra nu sunt ca cele originale, sa se blocheze cand le intorci spre dreapta. P-astea le invarti pana ametesti. Tin sa precizez ca am ceasuri VDO. Scuzati daca am o exprimare mai nereusita, insa am incercat sa explic pe intelesul tuturor. Deci, ma poate ajuta cineva din pitesti sa le montez? Sau macar sa ma indrume ce sa cumpar si cum sa le montez. Multumesc!
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ledurile spre deosebire de becuri au polaritate +si-si nu merg decat intr o anumita pozitie.probeaza le intai fa ti un semn care e plus si monteaza le.daca nu merg le schimbi pozitia.spor.
  • Alex Nebunel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2002 Z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
deci pana la urma cate leduri trebuie doar la bord 5?!
adik 3 la ceasuri si 2 la TID
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ia si numara..la multi ani si drumuri bune.
Ps.in tid nu stiu.
  • Alex Nebunel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2002 Z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
ms deci treb s dau comanda d 7 leduri la multi ani si OPELISTILOR si un an nou fericit si fara incidente...Drumuri bune:D
  • maxy205

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2013

  • Mesaj Privat
fratilor pt schimbat becuri sau schimbat cu leduri scrieti pe you tube astra g tuning led si gasiti tot ce va intereseaza demontare schimbare cu leduri tuning bafta
  • adi23482

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Eu am gasit smd-uri cu tot cu rezistenta pe ele,in soclu.culori:alb,albastru,verde,rosu,intensitate destul de mare si placuta,se imprastie bine in ceasuri.eu mi le-am schimbat si se vede super.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR