Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • hcampian

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Incerc de o saptamana si nu reusesc sa dau jos capacul de plastic de la stopul 3 de pe luneta. Am cautat peste tot un raspuns la intrebarea cum se face si nu gasesc, nici in manual nu scrie nimic. Nu are nici un surub vizibil, am tras de el in toate partile si nu reusesc, mi-e frica sa nu-l rup. Are cineva idee cum se scoate? Unde are pozitionate clemele, cum trebuie tras de el ca sa nu se rupa... Trebuie sa ajung la el pentru ca mi-a iesit furtunul de la duza de spalat luneta.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pe lateralele carenei ce acopera lampa exista doua clipsuri din plastic.
Cu ceva ascutit se extrage nitul (miezul din plastic) din ineriorul clipsului cativa mm, apoi se extrage
intreg clipsul. Montarea decurge invers: intai se introduce clipsul cu nitul partial
extras si apoi se apasa pe nit.
Nitul din plastic este indicat cu sageata in foto:

  • hcampian

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Excelent! Eu l-am apasat pe ala mai in interior... Mersi mult, incerc acum sa-l scot afara. Momentan stropitoarea din luneta imi stropeste.... in portbagaj. Cred ca nu e o problema ca am deschis un topic nou, sigur o sa mai fie utila cuiva informatia asta.

L.E. Problema rezolvata in 3 minute! Razz Nu e mare lucru, dar mai bine sa intrebi decat sa rupi ceva, daca tot ai unde sa pui intrebarea....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR