Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • kristiano

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut si bine v-am gasit , am tot cautat masini (opel astra g hatchback 4/5 usi din Bucuresti) si nu am gasit nimic sa arate bine (pana in 4000E ) , daca stiti voi pe cineva care are de vanzare va rog sa imi spuneti , asa ca m-am hotarat sa ma reorientez pe ceva neinmatriculat treaba e ca nu prea am habar ce acte imi trebuie , cum se precedeaza si cam cat mar costa... asa ca va rog pe voi sa ma ajutati cu niste sfaturi in legatura cu inmatricularea sau sa imi recomandati niste masini din bucuresti inmatriculate , Si imi cer scuze daca am gresit topicul , Multumesc

O zi frumoasa tuturor
  • deleted-29357

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe forum!
Te sfatuiesc sa cumperi o masina numai de la un proprietar,care sa aiba achitate taxele la zi si sa poata astfel sa-ti dea certificatul fiscal! Este foarte important,nu poti inscrie masina fara certificat.
  • kristiano

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Si cam cat mar costa tot inmatriculare traducere acte etc... ? la un opel astra g din 2002-2003 cu motor 1.6
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
noroc!
daca iei masina inmatriculata in Romania, cui taxa platita, nu mai traduci nimic.
platesti taxa de talon (la cec sau bcr) - vreo 37 ron, taxa de numere (daca sunt preferentiale vreo 80 ron), te duci si iei masina in evidenta la financiar la tine in oras/sector, si nu stiu daca mai e ceva. sa ai si actul de vanzare/cumparare Smile)
dar inainte sa te interesezi de acte, fa rost de masina! Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
kristiano, sunt n topice deschise pe marginea subiectului "ce acte trebuiesc facute cand cumpar o masina". Cauta si vei gasi. Ai mare grija la certificatul fiscal.
Masini de vanzare poti gasi la sectiunea de comert. Sau pe mobile.de, sau pe alte site-uri specializate.
Hai sa nu deschidem n topicuri pe acelasi subiect...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR