Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • cristiantrascu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
fratilor ,sunt terminat,locuiesc in Polonia unde mecanica auto e magia neagra,nu e nici un mecanic de profesie nici macar la SERVICE dar mai bine sa trec la subiect,am un opel astra an 1995 benzina cu motor 1400,combi.
Am fost fara exagerare la vreo 23 de mecanici si nu pot da de leac.Am schimbat toate trei pernele de cauciuc sau tampoane,nu stiu cum sa le zic ,care tin motorul la sasiu si sunt atit de rigide incit imi sparg dintii dind motorul e la relaintii.Geamuri,tabla,totul vibtreaza de parca ar fi asezat motorul direct pe rama sasiului.Am schimbat de trei ori toate trei gumele si tot aceeasi vibratie iar cind incerc sa misc un pic motorul,nu are flexibilitate ca la altele ci e foarte rigid.Va rog cine stie ceva la tema asta sa-mi dea o idee,ma chinui de 7 luni in halu asta.Va multumesc!
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Daca motorul tau a avut interventii majore inseamna ca nu functioneaza corect la relanti(2-3 pistoane sau intreruperi dese in functionare)sau daca s-au desfacut ,eventual schimbat pistoane(intre ele sau cu altele)s-au dezechilibrat rezultind acest "efect".
  • cristiantrascu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
din pacate nu am facut nici o reparatie motor sau ceva vital care sa poata schimba vibratia motorului ,are 300000 kmfacuti dar e intretinut cum se cuvine,nu-mi consuma ulei sau ceva de genul asta ,
oricum multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR