Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut !
De curand mi-a picat magazie de cd-uri (cdc3) asa ca am inceput sa caut ceva cu care sa o inlocuiesc daca nu se poate repara . Pana acuma am gasit pentru alte marci emulatoare pentru magazie de cd-uri , dar pentru opel pauza . Chiar nu exista asa ceva pentru opel ?
Printre una alta am gasit in manualul de la ncdr ca se poate pune sursa externa audio dar bat campii si spun doar ca trebuie conectat de un dealer opel .

Cele 2 imagini care nu prea ajuta la nimic .
O seara buna !
Skip ads

  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Interesat si eu, daca afli ceva da-mi un semn, am patit acelasi lucru ca si tine!
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Momentan am lasat-o la un baiat care spunea ca se pricepe sperand ca o poate repara , da chiar si asa parca mai bine ar fi sa ai posibilitatea sa pui un telefon , un mp3 sau altceva . Cat am cautat pe aici si pe acolo am aflat ca se poate face asta pastrand magazie ca sa comunice cu ncdr-ul dar la unu dintre fire ( nu stiu care ) sa pui o mufa jack mama si una tata astfel abtinand o iesire aux . Totusi inca nu am incercat sa intreb la reprezentanta sa vad ce zic .
O zi buna !
  • Z.adrian

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut !
Nu fii strain ! Sa ne spui cum ai rezolvat !
Skip ads

  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am fost cu magazia la reparat la 3 electronisti, au rezolvat problema momentan, in citeva zile se bloca iar. Am citit si eu ca se pune o mufa jack, dar nu am avut timp si nici rabdare pe caldura asta sa ma bag prin bord. Poate se mai racoreste sa dau torpedoul jos si sa ma uit la ce spuneau colegii nostri.
Dar daca rezolvi ceva sa ne spui si noua.Bafta!
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu as demonta dar nu sunt nici electronist si nici cunostinte nu am, si nu stiu unde sa pun jack-ul , ai vre-o schema sau o idee de unde s-ar pune ?
O zi buna!
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=95414
Nici eu nu-s electronist, dar incerc sa ma uit sa vad daca ma descurc, daca nu , merg la un electronist.
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Acelasi topic il gasisem si eu dar nu am inteles mare lucru . Spune ca a taiat 3 fire " ecranate " , pentru inceput ce sunt alea fire "ecranate "?
O seara buna !
Skip ads

  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Si pe mine ma interesa un emulator pentru magazie de CD-uri . Pentru Astra G nu se gaseste . Este o problema de comunicare ( nu e decodat limbajul) . De facut s-a facut dar nu pentru vanzare in Germania .Ideea ar fi sa se foloseasca conexiunea de la magazia care nu merge si informatia sa ruleze de pe alt player mp3 comandat prin intermediul magaziei . Cred ca un electronist poate sa faca asta . Problema se pune daca se merita efortul . Pentru noi care ne dorim , se merita . Pentru electronist nu se stie .

Bafta ,
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cam asta este problema peste tot de multe ori mecanicilor , electricienilor li se pare ca nu se merita . Acuma eu sper sa gasesc pe cineva care sa ma ajute .
O zi buna !
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sursa din manual este pentru telefon si gps, adica mono. Ce a facut omul cu firele taiate este cea mai buna, simpla, low cost solutie. Din mufa playerului pleaca 3 fire(verde, alb, negru) la cdc, le intrerupi unde vrei si pui semnal din alta sursa. Practic cdc face play la cd, dar in boxe se aude din sursa ta externa.
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ca sa inteleg si eu la ce player te referi ? cablul care leaga magazia de ncdr este compus din mai mult de 3 fire , de aici si nedumerirea mea pe care fire sa pun jack`ul . Daca m-ai lamuri as fi recunoscator .
Pana la urma nu am reusit sa repar magazia de cd-uri , toti la care am dus-o au spus ca nu se baga .
O zi buna !
Skip ads

  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Playerul este ncdr in cazul de fata, poate fi si ccr600 si ccrt700, iar daca ti-am spus culorile firelor e suficient, trebuie doar sa pui mana. Pana la urma ce are magazia ta?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Se cere ca magazia sa fie functionala, ba mai mult sa faca play de pe orice CD, apoi se pot "taia" firele ecranate dintre magazie si unitatea centrala si introduce orice alt semnal audio extern !

CristianTM.
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Suna destul de usor am sa incerc zilele acestea sa fac asta . Magazia nu stiu sigur ce are, ideea e ca imi ia cd-urile doar cand are chef dar odata luate merge normal . Multumesc de sfaturi o zi buna
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Este suficient sa faca play de pe un cd original, ai incercat doar cu cduri scrise?
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Acuma chiar nu am incercat cu cd-uri originale dar de 3 ani incoace am avut numai cd-uri scrise si a mers bine , pana a inceput incet incet sa faca figuri , in sensul ca la inceput nu lua un cd , scoteam suportul de cd il puneam la loc il lua si pe ala , apoi nu imi lua 2 si tot asa pana am ajuns sa ia unu , doua sau deloc .
  • trio13

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut ! Toate bune si frumoase am laut 2 mufe jack si hai sa desfac , dupa ce am scos torpedoul am gasit firul verde si negru dar am gasit 2 fire albe si nu am stiut pe care sa-l tai . Am facut si o poza nu e prea clara ca e facuta cu telefonu .

  • sandocan85

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
detin si eu o astfel de magazie, dar cred k este incomplecta. cand deschid capacul nu am unde sa bag cd-urile. este doar un loc gol inauntru cu o rama metalica. stiti cumva de ce mai am nevoie ? ms
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Le-am incurcat eu putin, iti trebuie firul rosu(dreapta), alb(stanga) si negru(comun), sunt mai subtiri decat cel verde si negru.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR