Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • leo24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Nush de unde se aud niste zarniituri in volan sau la ceasurile din bord dar numai cand este frig afara....Nush de la ce poate fi.A descoperit cineva de la ce se aude?
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
dap ,trebuie sa le dai jos ceasurile,si sa le pui burete pe marginea cadranului si sa le montezi un pic presate si vei scapa de zgomot !
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
La mine mai baraia plasticul de la gurile de aer pt picioare de la sofer si aveam impresia ca e de la volan. Se intampla cand eram pe la 900-1000 rpm.
  • dacianfh

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La fel de bine poate sa fie si airbagul din volan. La rece, pateam si eu la fel ca si tine.
Skip ads

  • comisarul

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
leo24 a scris:Nush de unde se aud niste zarniituri in volan sau la ceasurile din bord dar numai cand este frig afara....Nush de la ce poate fi.A descoperit cineva de la ce se aude?


nu e musai sa dai ceasurile jos, eu mi-am bagat un burete mic cu un card subtire in partea de sus intre ceasurile de bord si bord (este un loc de catina mm pe toata lungimea ceausrilor in partea de sus) si nu mai am probleme cu zornaitul in acea zona .
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
comisarul a scris:
leo24 a scris:Nush de unde se aud niste zarniituri in volan sau la ceasurile din bord dar numai cand este frig afara....Nush de la ce poate fi.A descoperit cineva de la ce se aude?


nu e musai sa dai ceasurile jos, eu mi-am bagat un burete mic cu un card subtire in partea de sus intre ceasurile de bord si bord (este un loc de catina mm pe toata lungimea ceausrilor in partea de sus) si nu mai am probleme cu zornaitul in acea zona .


sau asa cum zici tu :p
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Si la mine au tremurat azi un pic ramele de la ceasuri, ca am pus degetu pe ele exact cand baraiau si s a oprit zgomotul.Am apasat un pic mai tare si se pare ca s au fixat acolo.Vad ca acum nu mai e nici un sunet.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR