Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare din nou la toti amatorii de opel ...
am tot citit prin forum si ma dus capul la ceva si anume mi-as dori sa montez pe vectra mea din 2000 motor 1.6 x16xel un sistem de navigatie tv si o camera video color de mers inapoi senzori de parcare in fata si in spate ... adik toate sa fie originale opel indiferent de pretul acestora ... as dori sa stiu daca as putea vedea toate acestea pe Cib-ul masinii (deocamdata am tid ) , informativ daca ati sti codurile pieselor sau pretul intregii operatii fara mana de lucru ... am vazut pe o astra h parca avea toate acestea si mi se parea foarte super .... astept pareri din partea dumneavoastra ... repet inca o data ca nu ma intereseaza cat costa toate piesele va multumesc anticipat stima
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pe Vetra B nu exista navi originala si nici TV.
Exista CID cu player care stie si navigatie dar nu exista harti pentru Romania.In total cu montaj si piese cred ca te-ar duce la 1000 euro toata smecheria.
Recomand sa-ti pui un player aftermarket care sa stie DVD si navigatie si care are aux in ca sa pui si camera pentru marchearriere.
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am vazut o vectra b tot pe aici pe forum parca albastra motor 2.2 care avea navigatie cid + ncdr 1100 parca daca nu gresesc ... acun na nu stiu ce sa spun dar parca as vrea sa fie tot original opel fara nimik aftermarket ... vreau ca masina sa fie 100 % originala GM ca la mama ei ... indiferent ca platesc bani grei ...
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Va trebui sa cauti la dezmembrari sau pe okazii sau pe e-bay.
Sunt f greu de gasit.
Dar chiar daca le montezi nu vor fi de folos.
Skip ads

  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Ia legatura cu colegul nostru m.nyck, cred ca el o sa- ti raspunda la intrebarile legate de sistemele NCD_ si Aux- In Video.

Inca ceva, prima oara- ti montezi senzori de parcare, aia- si scot banii, aia sunt baza. Pe CID o sa privesti imaginile surprinse de camera de marsarier cand o sa " tipe" senzorii iar in oglinzi nu vezi nimic suspect.
Inca ceva, eu am tot citit ca harta RO pentru NCD... e foarte vaga.


Ultima modificare facuta de Blebeanu Lorin la Dum 20 Nov, 2011 11:39 pm, modificat de 2 ori in total
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
imi vor folosi ... masina este o berlina si mie imi place sa stau cat mai jos pe scaun cand conduc iar vizibilitatea la mersul inapoi este foarte redusa si cred ca o camera de mers inapoi care sa apara pe CIB cand introduc maneta de viteze in pozitia de mers inapoi fara ca muzica sa se opreasca sau navigatia ... in plan mai am si sa ii pun senzori de parcare si in fata asa de farmec ... senzori de ploaie si spalatori de faruri ... faruri dayline si orice altceva ce nu modifica structura originala a masinii adik tuning tiganesc sau altele eleroane spoilere si 7 culori pe masina nu sunt adeptul ... sunt un pic cam sarit de pe fix cu treburile astea ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR