Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dragomir costy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
In primul rand Buna ziua in al doilea rand am o problema la care nu gasesc rezolvare cam pe nicaieri si anume:

am un opel vivaro an 2004 motor 1.9 dti cu 8 + 1 locuri , bancheta dreapta fata a fost luata de la o masina care a fost implicata intr-un accident si centurile sunt trase in interior adica s-a dus chestiile acelea de pretensionare problema e ca acum imi apare pe bord continuu martorul cu airbag impreuna cu cheia de service


As dori daca se poate sa aflu daca exista o posibilitate sa montez anumite module la cablul electric care intra in centuri pt a citi ca acestea au fost schimbate sau sa nu au fost pretensionate .

ADICA SA PACALESC SENZORUL DE LA CENTURI

va multumesc pt timpul acodrat problemei mele
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se poate pune o siguranta pe mufa de la airbag.Dar in acest caz acestea nu vor detona in caz de accident.
Nu ca vor merge din moment ce ai martorul aprins in bord.
  • dragomir costy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
NU MA INTERESEAZA DE DETONAT EU VREAU SA NU MAI STEA APRINSE IN BORD

POATE CINEVA SA MA AJUTE?

NU O SA MAI FUNCTIONEZE CELE DE LA PASAGER DAR LA SOFER O SA MEARGA FARA PROBLEME ORICUM IN DREAPTA NU MERGE NIMENI CU MINE DE BAGAT II BAG IN SPATE


POATE CINEVA SA MA AJUTE CU SIGURANTELE SAU ORICE PT CENTURI NUMAI SA NU MAI VAD BECUL APRINS IN BORD DE LA AIRBAG?
  • deleted-21456

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
dragomir costy@ In primul rand schimba pretensionarile de la centuri si vezi daca nu ai si airbag-urile sarite (volan, pasager). Cauti pe la dezmembrari si iei mai ieftin. Intra pe ,,www.serviceopel.ro" si vorbeste cu Maiandrei pentru resetarea calculatorului pentru airbag si nu mai ai probleme cu becul aprins in bord si ai si airbag-uri functionale.
Succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR