Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • florinn86

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Detin o vectra b la care am schimbat recent amortizoarele(noi) spate, am rulat cu masina aproximativ 500km de la schimb. Am observat zilele trecute un zgomot ciudat pe spate, dreapta (bucsaraia iese din discutie, am schimbat tot, 12 bucsi, iar inainte de schimbarea amortizoarelor nu aveam sunetul acesta atot de melodios Smile). Zgomotul este de la amortizor, gen metal pe metal, ca si cand acesta ar ajunge la capat de cursa si bate. Zgomotul apare chiar si pe drum drept cand masina se balanseaza, iar pe loc e necesar doar sa te "sprijini" pe ea si se aude zgomotul minunat. Am dat amortizorul jos, am schimbat flansele de sus si acelasi zgomot. Cand te lasi pe masina se simte si o vibratie in amortizor daca pui mana pe el concomitent cu bataia. Amortizoarele sunt gaz+ulei. La gropi zdavene sau denivelari de viteza nu am nicio bataie, se aude infundat, frumos. Cel de pe stanga e ok. Masina pe spate e "teapana", abea te lasi pe ea. C
Ati mai intalnit asa ceva ? S-a "dus" amortizorul in 500km ? E de unica folosinta ? Smile

Astept eventuale pareri.
Multumesc.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Posibil defect din fabrica. Nu e primul. Mergi si cere altul la magazin.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR