Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Seara buna tuturor. Miercuri dimineata vreau sa plec catre Brasov. Ruta exacta fiind Bucuresti - Brasov - Hoghiz , urmand ca tot sapt viitoare sa ajung si in Sighisoara. Tinand cont ca miercuri incepe calvarul cu francofonia imi trebuie o ruta ocolitoare. Astept sugestii si cine poate sa-mi zica si mie disatantele intre orasele mai sus mentionate. Starea drumurilor, si cam cate ore fac de la buc pana in hoghiz (cine are un gps sa ma ajute Smile) )
  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Din Brasov pina la Hoghiz faci cam 45 minute.Din Brasov intrebi de drumul catre Feldioara si dupa ce iesi din Brasov o tii tot inainte.Drumul este f.bun si se poate merge bine.
Pina la Brasov intreaba si tu pe alti
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
cand intri in BV sa te uiti dupa indicatoarele de Tg Mures. Practic traversezi orasul pe directia tg mures....
in alta ordine de idei nu inteleg de ce iti trebuie ruta ocolitoare spre bv... de la ploiesti la bv poti merge si pe Valenii de munte- Cheia-Sacele-Bv dar e plin de camioane si are doar 2 benzi. E perfect asfaltul dar mergi greu ca e aglomerat, mai repede ajungi pe valea prahovei..
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am incercat o varianta noua si anume: Bucuresti - Targoviste (drum bun) - Atentie!!! - a nu se lua pe centura din Targoviste - apoi Sinaia - Brasov - Hoghiz (Intre Targoviste si Sinaia - drum bunicel) ; Brasov -Hoghiz - mi-a placut foarte mult drumul (mai ales pe Valea Bogatii);
Hoghiz - Sighisoara (cateva radare - insa flashuiesc "baetzii" din fata - in rest f bun drumul)

Am ajuns si la Sambata (unde e si manastirea) - foarte frumos locul - o sa pun si poze in curand (Sambata - situata pe drumul catre Sibiu)
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
sabin a scris:Am incercat o varianta noua si anume: Bucuresti - Targoviste (drum bun) - Atentie!!! - a nu se lua pe centura din Targoviste - apoi Sinaia - Brasov - Hoghiz (Intre Targoviste si Sinaia - drum bunicel) ; Brasov -Hoghiz - mi-a placut foarte mult drumul (mai ales pe Valea Bogatii);
Hoghiz - Sighisoara (cateva radare - insa flashuiesc "baetzii" din fata - in rest f bun drumul)

Am ajuns si la Sambata (unde e si manastirea) - foarte frumos locul - o sa pun si poze in curand (Sambata - situata pe drumul catre Sibiu)
...drumul de la Targoviste la Sinaia este relativ OK...Spun asta deoarece de la Moroieni (sat Glod) la Sinaia - adica ultimul tronson de drum , circa 20 km, carosabilul este pe alocuri foarte prost (mai ales de la cota 1000 in jos). Problema va persista doarece se pare ca drumul este la confluenta judetelor Dambovita si Prahova. Eu fac ruta Bucuresti-Sinaia (via Targoviste) aproape saptamanal. Cat despre radare, atentie in Contesti si Ulmi...in general sunt mobile. Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR