Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Io tot caut set Philips de W5W-uri da' numa' nu gasesc. Si recent s-a dus la Domnul si pozitia dreapta, nu numai una din luminile de la numar Crying or Very sad

Pentru cine nu citeste manualul masinii sau nu stie ce becuri ii trebuie, gaseste informatii aici
Skip ads

  • Hades

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am o opel vectra b x20 xev, vroind sa schimb becul de la lampa de numar am scos becul de pe bara care este Philips 12v 10w, dorind sa inlocuiesc cu led nu gasesc asemanator decat BEC AUTO 12V S25-19LED . Stie cineva daca sunt compatibile si oare ce tip de becuri avem la pozitii?
  • cont-sters-51254

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara! Ieri,cand am venit de la tara,in parcare,am observat ca faza scurta (farul stang) se arsese.M-am gandit ca daca tot s-a ars unul,sa le schimb pe amandoua.La inceput,m-am gandit la blue vision,night vision...Dar,nu stiu ce sa aleg.As vrea sa fie ceva pe la 80-90 lei,amandoua.Vreau sa va spun ca pe faza scurta sunt becuri "HB3 U".Asta scrie pe becul ars.Abia astept raspunsurile voastre.Multumesc anticipat.
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am pus Hella pe faza scurta. Sunt mult mai luminoase decat cele care erau inainte (ceva no-name) si mult mai ieftine decat Phillips/Osram.
Skip ads

  • cont-sters-51254

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nirolf1986 a scris:Eu am pus Hella pe faza scurta. Sunt mult mai luminoase decat cele care erau inainte (ceva no-name) si mult mai ieftine decat Phillips/Osram.


Totusi,as vrea ceva de calitate,ceva mai recunoscut. Stiti cumva de unde pot cumpara becuri HB3? Am cautat intr-un lant de 4 magazine de piese auto dar n-am gasit.Aveau doar H7,H4,H3,H11,numai HB3 nu aveau.
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
chestorino a scris:
Nirolf1986 a scris:Eu am pus Hella pe faza scurta. Sunt mult mai luminoase decat cele care erau inainte (ceva no-name) si mult mai ieftine decat Phillips/Osram.


Totusi,as vrea ceva de calitate,ceva mai recunoscut. Stiti cumva de unde pot cumpara becuri HB3? Am cautat intr-un lant de 4 magazine de piese auto dar n-am gasit.Aveau doar H7,H4,H3,H11,numai HB3 nu aveau.

incearca narva, eu sunt multumit de ele si nici nu costa exagerat de mult
  • cont-sters-51254

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
mircea neicu a scris:
chestorino a scris:
Nirolf1986 a scris:Eu am pus Hella pe faza scurta. Sunt mult mai luminoase decat cele care erau inainte (ceva no-name) si mult mai ieftine decat Phillips/Osram.


Totusi,as vrea ceva de calitate,ceva mai recunoscut. Stiti cumva de unde pot cumpara becuri HB3? Am cautat intr-un lant de 4 magazine de piese auto dar n-am gasit.Aveau doar H7,H4,H3,H11,numai HB3 nu aveau.

incearca narva, eu sunt multumit de ele si nici nu costa exagerat de mult


Au aceeasi luminozitate ca cele de la philips (blue vision,nigh vision,vision plus)?
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca dispui oleaca de banuti pune philips diamond vision 5000 k -150 lei- hb3
garantez ca vei fi multumit.am eu h7 pe masina si intr-adevar merita banii.
Skip ads

  • cont-sters-51254

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:Daca dispui oleaca de banuti pune philips diamond vision 5000 k -150 lei- hb3
garantez ca vei fi multumit.am eu h7 pe masina si intr-adevar merita banii.


Pana la urma am reusit azi sa-mi iau din vitan,HB3 + pozitii (BlueVision).Acum astept pana mai pe seara sa vad cum se vad in intuneric.
  • wdxraul

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut baieti!

Eu sunt ceva mai nou, am citit cateva din mesajele voastre.. dar vin si eu cu cateva intrebari:

Sunt fan mare XENON, mi se pare superba o masina cu Xenon, arata bestial. Am vrut sa-mi pun, insa cand am aflat ca ma costa cam 1000 de euro in reprezentanta (Autoglobus 2000) m-am dezumflat. Facaturi nu prea as vrea sa pun.. imi iubesc prea mult masina!

Acum 3 zile insa, am vazut ca mi s-a ars becul pe fata dreapta. Faza scurta. M-am gandit eu ca acum ar fi cel mai bun moment sa-mi conving nevasta sa ne punem becuri ALBE/Albastre pe masina.

Ideea e ca ma intereseaza niste becuri elegante care sa dea lumina foarte buna pe drum, sa aiba o tenta albastra ... dar sa nu "sparga" lumina aiurea (sa se vada ca la masinile alea din 93 care is vaisamar de ele).

Deci vreau niste becuri frumoase, elegante, finute. Nu-s cocalar, nu merg cu geamurile deschise si muzica la maxim.

Ok. Am lamurit cu becurile.

2. Cum se schimba frate? Eu is anti-tehnica.... deci nu prea ma pricep la treburile astea. E usor de schimbat? Stiam ca pe la roata... sau?

Mentionez ca am un Astra H 2007, 1.6 culoare verde.

Merci anticipat!


Edit:

http://www.xenonwhite.de/images/ultramtec.jpg

Cam asa ceva as vrea eu sa fie:))
  • ToXyC

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
la Astra G hatchback al meu ce bec imi trebuie pe spate la nr. de inmatriculare? Philips R10W, sau? prin benzinarii gasesc? multumesc Smile
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
[quote="wdxraul"]Salut baieti!

Eu sunt ceva mai nou, am citit cateva din mesajele voastre.. dar vin si eu cu cateva intrebari:

Sunt fan mare XENON, mi se pare superba o masina cu Xenon, arata bestial. Am vrut sa-mi pun, insa cand am aflat ca ma costa cam 1000 de euro in reprezentanta (Autoglobus 2000) m-am dezumflat. Facaturi nu prea as vrea sa pun.. imi iubesc prea mult masina!


1000 de euro?pai la 1000 de euro ar trebui sa lumineze ca ziua, mai bine dai 200 de ron pe un kit xenon de 55 de w si ai scapat de probleme, nici un bec nu va lumina ca un xenon, si eu inainte cautam tot felu de becuri care sa lumineze ca xenon, dupa ce am cheltuit 80 de lei pe becuri am pus kit xenon de 35 de w la 150 de ron si iti spun ca merita, am avut o problema la un balast, iam sunat pe baieti leam spus ca nu mai merge un balast, au zis sa il trimit ca il schimba pe garantie.
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mda... mi s-a ars becul de pe dreapta la faza lunga. Am oprit in benzinarie sa cumpar un bec. Era un stand chiar langa casele de marcat de la Philips dar pretul m-a indreptat inspre standul cu becuri mai normale sa le zic asa... Am cumparat un bec la vreo 10 lei, nu aveam mari asteptari de la el, made in UK. L-am montat si supriza: din interior parea ca e ars. Ma dau jos si vad ca functioneaza fara nicio problema. In fata zidului pata de lumina lasata de becul original e de doua ori mai puternica decat a noului bec. Chiar asa diferenta mare intre ele? Probabil o sa-l schimb un Osram Night Breaker ... pare mai ok ca si pret.
  • catalinuss

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Am o vectra din 2000 cu xenon din fabrica , ce bec e pe faza lunga? multumesc
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Din cate imi amintesc este H7.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ce becuri bune ( care sa si tina) recomandati pentru faza scurta astra h, H7 parca?
am avut pana acum philips XTREME POWER, dar unul din ele a adormit intru domnu dupa 3 ani, cam devreme la cati bani a costat.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hella. Ieftine si bune (13-15 ron bucata).
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
rstefan a scris:Hella. Ieftine si bune (13-15 ron bucata).

acum nici chiar asa, m-am obisnuit cu lumina buna, asa sunt cu 10 ron in selgros, vreau ceva mai de calitate..

adica

H7 X-TREME VISION sau H7/R NIGHTGUIDE

PS
am si becurile originale, le pot pune pe alea.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mi se par foarte multi 3 ani pentru un Xtreme Power pus pe faza scurta.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
blue_maniak a scris:Mi se par foarte multi 3 ani pentru un Xtreme Power pus pe faza scurta.

ieri a implinit 3 ani, asa putin tin ? au in jur de 40.000 km
Inseamna ca X-treme vision tin mai putin , ele m-ar tenta desi H7/R NIGHTGUIDE zic ca au durata de viata dubla/
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR