Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

in urmatorul material aveti procedura de schimbare a bucsilor de pe bara stabilizatoare spate la Vectra B.









In speranta ca va fi de folos,va doresc numai bine.
Skip ads

  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
SIGUR O SA FIE DE FOLOS CUIVA K SI EU LE-AM SCHIMBAT SINGUR IN FATA BLOCULUI SI FARA SA VAD LA CINEVA CUM SE SCHIMBA SI SA RECUNOSC CA M-AM CAM CHINUIT DATORITA FAPTULUI CA NU STIAM METODA DE A DESFACE ACELE BUCSE..SI DECAT SA DAI CATEVA SUTE DE MII LA UN MECANIC IN SERVIS SA LE SCHIMBE MAI BINE MAI CUMPERI CATE CEVA PT MASINA. VA MULTUMIM BAIETI. BAFTA SI NUMAI BINE..




Nu mai folositi scrisul cu litere de tipar pe forum,acest lucru inseamna in limbajul forumului ca tipati la noi.
edit by StefanTolos Wink
12/2/2011 11:11:30 PM
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ma Stefane ma tie iti mai vine sa lucrezi pe vremea asta? Sper ca domnul cu vectra sa fi platit bine:))
Eu cand am schimbat prostiile alea de bucsi am folosit un spray de la wurth( parca asa se scrie) cu rosu si albastru pentru suruburi intepenite si o fost totul ok. Grija mare cand scoateti carcasa bucsii ca daca se rupe puteti sa mergeti sa cautati alta.

Bv Stefan.
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ok stefane.scuze.o sa tin minte.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
kallyo a scris:Ma Stefane ma tie iti mai vine sa lucrezi pe vremea asta? Sper ca domnul cu vectra sa fi platit bine:))
Eu cand am schimbat prostiile alea de bucsi am folosit un spray de la wurth( parca asa se scrie) cu rosu si albastru pentru suruburi intepenite si o fost totul ok. Grija mare cand scoateti carcasa bucsii ca daca se rupe puteti sa mergeti sa cautati alta.

Bv Stefan.


Ce sa facem asta e,daca se insista,facem.Domnul cu Vectra a platit doar o sticla cu suc,deci foarte bine,tocmai asta este ideea ca el nu avea bani pentru service si m-a rugat sa-l ajut,asa ca si idee celor din comunitatea argeseana nu le iau nici un ban pe nimic,daca respecta regula ajuta si vei fi ajutat si sunt consecventi la intaniri. Very Happy

Este foarte ok si acel spray si sunt bune completarile aduse,.

sorin_bms a scris:ok stefane.scuze.o sa tin minte.

Nu face nimic,este bine ca acuma esti informat. Wink
  • davidgaby

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2011

  • Mesaj Privat
kallyo a scris:Ma Stefane ma tie iti mai vine sa lucrezi pe vremea asta? Sper ca domnul cu vectra sa fi platit bine:))
Eu cand am schimbat prostiile alea de bucsi am folosit un spray de la wurth( parca asa se scrie) cu rosu si albastru pentru suruburi intepenite si o fost totul ok. Grija mare cand scoateti carcasa bucsii ca daca se rupe puteti sa mergeti sa cautati alta.

Bv Stefan.



Nu a fost asa frig afara am putut lucra, Nu ma costat nimica schimbarea bucsilor de la bara de torsiune si a bieletelor. Am facut si eu cinste cu un suc, La service imi au cerut 50 ron sa imi schimbe 2 bucsi si 2 bielete. Stima
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Doar glumeam sper ca nu sunteti suparati Razz cred ca toata lumea de pe forum(in afara forumului pentru prieteni etc) a facut lucrari contra unei beri sau mai multe...Din nou nu am zis cu rautate sau cu alte intentii doar pentru a destinde atmosfera.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Da am inteles,oricum este bine ca ati adus vorba despre asta nu de alta dar sa se vada realitatea,nu suntem deloc suparati,toate cele bune si la cat mai multe tutoriale.


  • d_san3112

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2006 X18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Bine spus, la cat mai multe tutoriale ( sunt super bune ) , mai ales ca sunt facute de oameni care se pricep , respectele mele Smile
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Foarte bun si util tutorialul multumim @StefanTolos Very Happy la mai multe, si la multi ani tuturor care poarta numele Nicu, Nicolae.
Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR