Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
stie cineva daca se poate monta o magazie de CD-uri in bord la o Astra G din 2002? am radiocasetofonul original philips CAR400 momentan si as dori sa montez o magazie de CD-uri in spatiul gol din bord. se poate?
si inca ceva: stie cineva daca acest casetofon CAR400 are iesire line in ?
multumesc
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu merge.
diferenta dintre car400 si urmatorul e ca celalalt stie sa comande o magazie..
am mai spus-o pe forum, in 2001 cind am luat masina, dealerul mi-a cerut 14 milioane pe casetofon si 16 pe magazie
in total aproape 1000$ Shocked Shocked Shocked
i-am pupat dulce si mi-am luat un philips (FARA display; compatibil cu displayul masinii si cu comenzile de pe volan) + magazie de 6 la 300USD (atunci usd-ul era mult mai tare decit euroiul)
pe atunci nu aparusera - sau erau oricum f. scumpe- mp3 urile....
si oricum ma interesa neaparat casetofon (pt povestile fetitei...)
cit despre car400 il mai am acasa , e nou... am si postat sa-l vind dar e o marfa prost vandabila... Wink nu stiu daca are intrare...parca nu mai are nimic in afara de conectorii iso
dealtfel discutam cu niste oameni priceputi, chiar cele mai tari scule audio pe care ti le da o masina in echiparea de serie sint niste stifturi comparativ cu ce poti cumpara ulterior ca si marca dedicata (clarion/sony/pioneer/etc...)
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
multumesc ptr raspuns, zafirule, mi-ai fost de mare ajutor. multa bafta
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
modelul CCR 600 merge cu magazia de cd-uri.caz concret subsemnatul Smile ... parerea mea e ca mai bine pui magazia in torpedou decat in bord Exclamation
Skip ads

  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
da dar eu am CAR400..care am inteles ca nu merge nu?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Indiferent de aspectul pur tehnic, la banii de magazie iti iei un CD cu MP3 de firma, deci nu prea renteaza... Pe care poti sa il transferi la viitoarea ta masina, cand vei dori sa schimbi...
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
uiti un lucru: vreau sa imi pastrez comenziile pe volan si displayul si adaptorul costa aproape cat mp3-ul ...din pacate
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bogdanene
asta ziceam si eu... diferenta dintre car400 si ccr600 este DOAR asta... 600 stie si de magazie.... iar magazia originala pe care o da opel; e de 4 cd-uri...
ceea ce bine sublinia si sorin666 cu banii pe care ti-i cer astia pe niste scule MEDII iti iei super scula... si poti sa renunti la display si la comenzile de pe volan..(sa fim seriosi nici car400 si nici ccr600 al tau nu sint cine stie ce... eu ti-am zis ca am un philips facut sa fie compatibil cu displayul si comenzile si se aude de 2 ori mai bine decit ce aveam inainte...in conditiile in care si el este ceva mediu....)

later edit: e convenabil cu comenzile de pe volan dar parca acum mi-ar suride un mp3 mai destept si sa n-am comenzile functionale...
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Rahaturile lor cu display deportat si comenzi la volan este ca sa te "lege de glie" si sa-ti vanda scump rahaturile LOR Twisted Evil
  • 21-Lancer

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Despre CCRT 700 ce stiti? Merge cu vreo magazie care se gaseste in comert?
  • Gothyk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Piatra-Neamt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu am avut ccrt 700--cu telefon incorporat.L-am dat jos ca nu vreau casetofon si microfonul telefonului nu mergea.Am pus in loc un VDO-Siemens care merge brici in locul CCRT-ului.
Stie cineva daca pot face sa mearga comenzile de pe volan? Si cum anume?
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
chiar daca e
VDO iti trebuie adaptor care costa cam 2-2,5 milioane.
ca sa pastrezi comenziile fara adaptor trebuia sa pui un CD VDO de pe o alta astra. eu asa am facut aveam CAR400 si am pus CDR500.
Skip ads

  • bigger

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2011

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:bogdanene
asta ziceam si eu... diferenta dintre car400 si ccr600 este DOAR asta... 600 stie si de magazie.... iar magazia originala pe care o da opel; e de 4 cd-uri...
ceea ce bine sublinia si sorin666 cu banii pe care ti-i cer astia pe niste scule MEDII iti iei super scula... si poti sa renunti la display si la comenzile de pe volan..(sa fim seriosi nici car400 si nici ccr600 al tau nu sint cine stie ce... eu ti-am zis ca am un philips facut sa fie compatibil cu displayul si comenzile si se aude de 2 ori mai bine decit ce aveam inainte...in conditiile in care si el este ceva mediu....)

later edit: e convenabil cu comenzile de pe volan dar parca acum mi-ar suride un mp3 mai destept si sa n-am comenzile functionale...



salut sunt mai nou pe aici...imi poti spune ce modele de casetofon(am auzit ca de la sony si pioneer) se potrivesc la comenzile de pe volan la un astra?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR