Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • victoria

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am achizitionat si eu de curand un opel vectra b din 96 si as dori sa stiu si eu de ce ramane aprins martorul de la airbag,desi pana acum nu am av probl cu ea.Practic am duso la spalatorie si dupa ce am iesit de acolo sa aprins si nu vrea sa se mai stinga.Ce are?
Este cineva care ar putea sa ma ajute?sa ami explice ce ar putea avea?vrun senzor ceva? Crying or Very sad
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe forum!
Verifica mufe la scaun.Mai mult ca sigur cand au dat scaunul pe spate s-a miscat mufa si s-a aprins martorul.
Apoi vei fi nevoita sa te duci la un tester,caci doar asa se stinge martorul.
Acest subiect a mai fost discutat.
Un sfat mic daca permiti.Foloseste functia de cautare a forumului!.Functioneaza!Se gaseste in partea dreapta sus.
  • victoria

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Mersi mult.Sunt si eu micuta la asa ceva si nu stiu,daca ai putea te rog sami spui si mie cam pe unde sunt mufele alea de la scaun.....sub care scaun?Al soferului? Wink
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sub fiecare din scaunele din fata este cate o mufa care conecteaza airbagurile din scaune. Una din ele sau ambele a putut fi deranjata la spalatorie.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Incearca sa vorbesti cu un coleg din Arges pote gasesti pe cineva sa te ajute.
https://www.clubopel.com/vie...asc&start=640
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
victoria, nu ai specificat daca masina ta are si airbag-uri laterale, airbag-uri pozitionate in scaunele din fata(sofer/pasager). Daca ai si aceste airbag-uri, te rog sa studiezi acest tutorial https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=93295. Aici o sa gasesti si acea ''priza'' care contine fiecare cate 4 mufe(nu toate sunt cu fire, in functie de dotarile masinii), cu cablaj pentru capsa pirotehnica de la centurile de siguranta, cu cablaj pentru incalzirea scaunelor, cu cablaj pentru airbag-urile laterale.
Acestea sunt ''prizele'' pozate:


Ia legatura cu StefanTolos , te poate ajuta si cu o diagnoza pentru ati sterge eroarea respectiva. Numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR