Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • cristian.florin

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut , am un opel astra g z20let am cateva probleme sunt nou pe site nu stiu unde sa postez scuze pentru asta , asa sa revin la problemele masini mele : am masina de o luna de zile nu stiu ce a fost sau nu a fost schimbat pe ea ,dar am observat ca avea becul de check engine aprins , am citit in cartea masini nepunand-o pe tester ca beculetul arata nefunctionarea sondelor lambda , de aceea am schimbat sonda dinaintea catalizatorului si tot nu s-a stins check-ul , in cateva zile am plecat sa imi pun GPL pe masina totul rezolvat cel care mi-a instalat programul la GPL a vazut ca am check-ul aprins asa ca mi-a pus-o pe tester si mi-a dat ca erori cele 2 sonde lambda ,el mi-a zis ca nu sunt sondele ci ca am un furtun de vacuum spart sau fisurat ceva de genul , sunetul esta ca un spirator care trage aer si se afla chiar unde vine supapa unisens de gaze de la arborele cotit , cred ca sa nu fie problema de la gaurile injectoarelor de gaz pe langa ele s-ar auzii ca trage aer dar nu cred . Omul mi-a zis ca ar fii un furtun de vacuum .Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cui s-a mai intamplat .Multumesc
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi s-ar putea sa traga aer fals pe undeva... verifica amanuntit hurtunele, galeriile...
  • cristian.florin

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2011

  • Mesaj Privat
De verificat cam greu pe frigul asta Very Happy ar trebuii sa dau jos chestiia de vine peste motor cred ca e de la turbo sau intercooler defapt pe amandoua trb sa le desfac ca sa pot sa ma uit in spatele motorului
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR