Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
M-am sa iau pt iarna niste Dunlop Winter Sport M3 dar ma bate gandul sa le iau run flat ( opceu fara rezerva , cric si alea alea - am doar tel dacia asistenta ) . Stiti ceva despre sistem , Aveti voi sau aveti prieteni care au folosit asa ceva ? Cum e ?

multumesc
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dupa experienta unui amic caare are (avea...) un Reno' Espace cu asa ceva, se folosesc genti speciale iar pneurile costa dublu, cei mai multi au schimbat sistemul cu genti cu tot la prima "re-incaltare" a masinii, acuma nu stiu daca vorbim de acelasi sistem sau de altul...
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
jentile am auzit ca sunt normale , daca tb speciale nu iau .
Cum e ? Cate pene a facut pana sa schimbe cauciucul de tot .
E adevarata treaba cu nu stiu, 80 km cu 70-80 la ora mers pe pana ?
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
iti aduc eu unul din numerele Quattroruote in care trateaza subiectul (si zic eu, bine)
nu prea merita...
Skip ads

  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sunt niste cauciucuri speciale care dupa ce faci pana poti sa rulezi cu o viteza de pana la 80 km/h in conditii normale vreo 50-100 km ...dar la banii pe care le dai pe ele mai bine itzi iei altele si cu diferentza mai itzi iei si de rezerva Very Happy
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
la opc vara: 18x 235 x40 iarna 17 x 225x 45
orice roata ( de rezerva) cu latimea mai mare sau 225 nu intra in portbagaj . pe fata nu incap jenti de 16. nu am rezerva ci doar un kit de reparatie + nr telefon dacia asistenta . nu am cric si nici coarba
alternative
1. sa contez doar pe kitul de reparatie ( ca si pana acum) sincer nu prea am incredere, nu stiu de ce
2.sa trec pe run flat ( si vara si iarna)
3. sa iau cric , coarba, plus o rezerva pe 17 dar cu 215*50 ( sau 55) -innebuneste esp? avantaj o pun pe orice roata sau rezerva pe 16 cu 205 sau 215 ( innebuneste esp?) si daca fac pana pe fata atunci iau rezerva o pun pe spate si roata de pe spate o pun pe fata...

sa am incredere in kitul de reparatii ?
si daca fac pana pe la cucuietii din deal si nu gasesc nici o vulcanizare ( cu aparate pentru jenti dela 17 in sus)
adevarul e ca , cu vectra veche am facut o sg pana in 3 ani si aia in curtea fabricii...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR