Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • mihai nicusor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut pentru toti utilizatorii de la opel club,
sunt din craiova, sunt posesorul unei vectra b motor 2000 motorina an 1998
s-a spart pompa de ulei, am inlocuit-o, mi-a luat toate zgomotele si bataile in 15 sec, si dupa 5-6 min de functionare in relantiu motorul a inceput sa mearga neregulat (trepidat), o bataie la unul dintre pistoane, fum alb-albastrui extraordinar de mult cu miros de motorina nearsa si nu pot sa trec de 1300 de ture
ajutati-ma cu o parere daca a intampinat cineva asemenea probleme. si inca o rugaminte pt craiova un nr de tel sa pot face un tester acasa
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut, nicusor!
urat ce ti s-a intamplat... ai apucat sa maergi cu masina dupa ce s-a spart pompa vreo secunda?
aseara vorbeam cu un mecanic, care zicea asa: daca masina scoate fum albastru, e clar ca s-a dus motorul. sper sa nu fie asa si la tine, desi ar cam fi toate motivele...
ciudat e ca rar am auzit sa crape pompa de ulei la y20dth. ar trebui sa mergi la service.
  • mihai nicusor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
adware_man a scris:salut, nicusor!
urat ce ti s-a intamplat... ai apucat sa maergi cu masina dupa ce s-a spart pompa vreo secunda?
aseara vorbeam cu un mecanic, care zicea asa: daca masina scoate fum albastru, e clar ca s-a dus motorul. sper sa nu fie asa si la tine, desi ar cam fi toate motivele...
ciudat e ca rar am auzit sa crape pompa de ulei la y20dth. ar trebui sa mergi la service.


s-a mers aprox 1km fara s-o fortez, au aparut zgomotele si am oprit-o
ma deranjeaza ca a mers foarte bine la relantiu, exact ca inainte la relantiu intre 7-10 min dupa ce am pus pompa, si dupa s-a intamplat ceea ce am scris
  • mihai nicusor

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2011

  • Mesaj Privat
nimeni nu are nici o sugestie?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR