Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ratwyn

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut am un astra g si am o mica mare problema , pe capota sunt cateva zone in care a sarit vopseaua si a inceput sa apara rugina de asemenea am vro 2 zgarieturi destul de adanci pe plafon ... cum as putea remedia problemele? (am incercat cu polish formula 1 dar nu are nici un efect sunt prea adanci zgarieturile)
Multumesc astept pareri....
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca sunt prea adanci atunci ori o revopsire completa.
Ori un kit de reparatie de pe e-bay.
  • Glacius

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2011

  • Mesaj Privat
ratwyn a scris:Salut am un astra g si am o mica mare problema , pe capota sunt cateva zone in care a sarit vopseaua si a inceput sa apara rugina de asemenea am vro 2 zgarieturi destul de adanci pe plafon ... cum as putea remedia problemele? (am incercat cu polish formula 1 dar nu are nici un efect sunt prea adanci zgarieturile)
Multumesc astept pareri....


Daca ti a ajuns la tabla si a ruginit iti recomand o polizare cu hartie abraziva de 200 pana la tabla in zona respectiva apoi tratezi cu un spray pe baza de zinc , primer in functie de culoarea masinii (de obicei gri pentru toate culorile sau alb daca masina e alba) ,vospeaua dupa codul masinii si lac . Recomandat a lasa intre feicare etapa 24 de ore pentru ca sa se usuce bine fiecare strat.
  • ratwyn

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Spuneti-mi si mie va rog un polish foarte bun care scoate zgarieturile putin mai adanci... am incercat cu polish formula 1 dar nu prea a avut efect...
  • stefi99

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ratwin .....NU EXISTA NICI O PASTA DE POLISH care sa scoata zgarieturile care au patruns pana la vopsea sau pana la tabla!asta daca ai vopse baza apa cu lac deasupra ,,,o solutie economa de sarbatori ar fi sa cureti daca a ruginit an zgarieturi cu smirghel de 240 cat mai local posibil si dupa punctezi vopsea cu o scobitoare dar pentru mai multe detalii suna-ma si-ti explic mai bine 0761849917
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR