Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Dupa un mic incident cu un opel astra g caravan , coltul barii din spate a fost infundat destul de mult si a necesitat reparatii . Ustensilele folosite au fost un levier si un feon Very Happy . Daca bara era neagra si in urma lovirii s-a facut alba , se poate aduce la culoarea neagra tot cu feonul ,operatia am facut-o in aceeasi zi dar la masinuta din spate . Va place ce a iesit ? Opera se vede in pozele ce urmeaza :

  • Vergy

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
A iesit foarte bine,dar cum ai procedat de a iesit vopseaua intacta,banuesc ca ai vopsit-o
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
In poza 2 se vede cum bara nu mai e impinsa in interior , deci a fost scoasa la cald .
In poza 3 a fost data cu spritzchit si in ultima poza vopsita . Asta ca sa arate superb (ps: s-a vopsit ca de obicei doar bucatica necesara) .
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate am uitat sa mai fac poze la final , eram foarte ocupat Neutral . Macar pot afisa cateva imagini ,sugestive zic eu, legate de reparatia unei bare sparte , tot opel . Reparatia a fost facuta cu cat mai putin si utilizabile materiale : sarma oteloasa cu care am facut cleme ( ulterior le-am incalzit si infipt in bara pentru rezistenta), pistol de lipit , kit , spritchit pe care l-am dat pentru finisare cu un mini trafalet de vreo 5 cm ( nu ca nu as fi putut sa-l dau cu pistolul Wink ),smirghel de 240 si respectiv la spritchit de 360 sau mai marunt .


Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR