Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • gonguta

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti,am avut nepacerea sa am un accicdent in care nu eu sunt vinovatul dar am aflat cum ca asigurarea din anglia se plateste lunar si ca a mea nu mai este valabila.Am inteles ca se face dosar penal pt circulatia pe drumurile publice fara asigurare....ma poate sfatuii cineva ce mai pot face pana se termina dosarul la politie?
Skip ads

  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In cazul tau este posibil ca masina sa fie radiata din circulatie si da, pentru asta se face dosar penal !
Va spun sigur ca la peste 95 % din masinile din Anglia care se vand in Romania asigurarea nu este valabila !
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sa strangi bani pentru amenda de la incheierea dosarului penal! vei primii o amenda administrativa!
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Verificarea asigurarii vehiculelor inmatriculate in Marea Britanie o puteti face aici :

http://ownvehicle.askmid.com/
Skip ads

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Masina din Uk se cumpara fara asigurare, chiar daca ea are asigurare este pe numele fostului propietar ala isi opreste asigurarea pt respectiva masina, o cumperi si apoi tre sa ii faci tu asigurare pe numele tau, trebuie sa ai domiciliu in UK si card,,plata se face prin direct debit.deci nimeni nu iti vinde in Uk masina asigurata. Masina tre sa fie de asemenea pe numele tau in Carte/Registration certificate.
In uk nu ai voie sa conduci masina altcuiva, dar daca esti trecut ca second driver,al doilea sofer,,altfel legal nu ai voie.
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si cu masina de firma cum e? Sau daca esti angajat ca sofer?
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu, ma gandesc ca te trece ca second driver, sau fiind firma sunt alte reguli, nu m-am lovit de cazul asta...dar in ce priveste persoanele private iti spun sigur ca asa e.
Da mai mergi..ca nu te opreste decat daca faci ceva...verifica tot dupa nr de inmatriculare,, se pun in spatele tau si baga numarul..apare tot ce vor sa stie.asig, Mot, amenzi..etc
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
nu se face dosar pentru ca nu ai asigurare la masina sau daca este expirata....doar amenda si se retin placutele de inmatriculare pana vii cu asigurarea valabila
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR