Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
mie in talon imi scrie:
175/70 R14 sau 185/70 R14
si eu am pe masina: 195/65 R15


Ultima modificare facuta de Dragos Sendrea la Mie 21 Dec, 2011 8:02 pm
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Alta viteza decat ce iti arata in bord, uzura mai rapida a articulatiilor, pasibil de amenda + retinere talon.
Cred ca decizia ta de a folosi 195, se bazeaza pe faptul ca sunt printre cele mai utilizate dimensiuni de anvelope, deci si pretul mai bun.
Ca sfat, incearca sa respecti ce scrie in talon si sa citesti regulamentul. Mai sunt discutii de genul asta.
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
pai cum sa iti zic :asa am adus-o acum un an din Germania si mi-au trecut-o la verificare fara nici o problema asa ca nu am stiut ce sa mai cred!
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
nu isi mai da nimeni cu parerea ?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Verificarea sau identificarea verifica doar seriile motor si sasiu sa se potriveasca cu cele din acte.
Discutia exista pe forum,asa ca nu vad rostul sa comentam iarasi pe acelasi subiect si aici.Recomand unirea topicurilor de catre un moderator sau chiar inchiderea acestuia.


Ultima modificare facuta de cangri la Mie 21 Dec, 2011 7:39 pm, modificat de 2 ori in total
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
mersi pentru raspuns Very Happy
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
... si nici itp nu-l treci, asta daca nu stii pe cineva.. Smile)
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
exact nu stiu cum sa iti zic pentru ca mi-a facut un unchi inmatricularea asa ca nu stiu daca o fost cu "pile" sau nu Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Dragos Sendrea,daca trebuie sa mergi la ITP si ai nevoie de ajutor,aveam eu un prieten care rezolva. Cel putin mie RAR-ul mi l-a facut el cand am inmatriculat masina.
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu am vrut sa omologhez la o masina jante pe 14 si m-au respins pe motiv ca din fabrica nu s-a construit nicio masina cu 14" .
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ichimcornel a scris:Dragos Sendrea,daca trebuie sa mergi la ITP si ai nevoie de ajutor,aveam eu un prieten care rezolva. Cel putin mie RAR-ul mi l-a facut el cand am inmatriculat masina.


Cornele, pe acest forum nu se promoveaza si nici tolereaza activitatile care sunt in afara legii.
  • Dragos Sendrea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2011

  • Mesaj Privat
mersi cornel! Very Happy
Skip ads

  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel eu nu promovez nimic,dar sa fim seriosi la ce infometati de banii sunt cei de pe la RAR sau in statiile de ITP, cauta si acul in caru cu fan ca sa te pice. Iti dau un exemplu si-a dus cineva masina intr-o statie ITP din localitate la mine si primadata ia zis ca doar un furtun trebuie sa-l schimbe in rest totul e in regula,a 2-a zi s-a reintors si i-a mai gasit inca 2 probleme. Concluzie : Foamea de banii ! Putea sa-i zica de la inceput exact care sunt probleme sa nu umble sa de-a banii de 3 ori. Scuze de OFF!
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ichimcornel a scris:pirvu_daniel eu nu promovez nimic,dar sa fim seriosi la ce infometati de banii sunt cei de pe la RAR sau in statiile de ITP, cauta si acul in caru cu fan ca sa te pice. ....


Tot din cauza voastra s-a ajus aici, ma refer la cei care le dau spaga... ia nu le mai dati sa vedeti cum in ceva timp nu se va mai cere pt ca vor sti ca nu obtin nimic, bine trebuie si tu sa fii in regula cu toate....

Scuze de off!

On!

Cel mai mult risti amenda + retinere talon, mai ales ca acum in perioada asta a anului se vor face controale la roti.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
uskt2005 a scris:
ichimcornel a scris:pirvu_daniel eu nu promovez nimic,dar sa fim seriosi la ce infometati de banii sunt cei de pe la RAR sau in statiile de ITP, cauta si acul in caru cu fan ca sa te pice. ....


Tot din cauza voastra s-a ajus aici, ma refer la cei care le dau spaga... ia nu le mai dati sa vedeti cum in ceva timp nu se va mai cere pt ca vor sti ca nu obtin nimic, bine trebuie si tu sa fii in regula cu toate....

Scuze de off!

On!

Cel mai mult risti amenda + retinere talon, mai ales ca acum in perioada asta a anului se vor face controale la roti.


Ce lectie de viata pretioasa am primit, uneori am dat si eu spaga, nu o sa se mai repete Smile...nu cred ca tu n-ai dat niciodata in viata ta spaga/atentii/etc....cred ca traim in aceias tara...deci...se stie...

Revenind la problema cu rotile, eu in carte am trecut 195/65/R15 iar pe masina, 205/55/R16, masina, asa a fost cumparata de fostul proprietar, iar eu am fost si la RAR cu ea, cand am cumparat-o si am facut si ITP-ul, dupa si n-am avut nici o problema, cred ca mai mult s-au uitat la geamuri sa vada daca n-am folie pe ele ( sunt ele mai inchise la culoare) decat la roti. Nici la RAR si nici la ITP, n-am dat spaga..cine stie ce va fi data viitoare...Smile
  • valy BEB

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
daca te opreste pe strada nu prea are cum sa-ti dea amenda pt ca in taloanele noi nu mai sunt trecute dimensiunile de anvelope
sunt trecute doar in carte si nu cred ca umbla cineva cu crtea dupa el
  • pal

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
daca RAR-UL vrea sa verifice ,o gasesc in baza de date a RAR-ului.te opreste pentru fum si daca e suspect poate verifica.pe masina sotiei in loc de 165/13 janta tabla am 185/14 janta aluminiu.am facut RAR ITP SI NU SAU LEGAT DE CAUCIUCURI
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR