Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua si bine v-am gasit. M-am hotarat sa cumpar noua Astra J SH, motor 1,6 115cp, echipare enjoy+ un pak sport (jante 17, scaune sport si inca cateva).

Masina are 1 mica problema si vreau un sfat de la voi - Pragul dreapta fata este indoit (o bordura) - masina avand casco proprietarul a acceptat sa o rezolve --intrebarea este unde ar fi mai bine la ce service si cum ar trebui facuta -- nu as vrea ca pragul sa fie taiat si inlocuit -- se poate trage?

Si a 2-a intrebare masina nu are roata de rezerva ci acel kit miraculos. De unde pot lua o roata de dimensiuni reduse mai ieftin ( la opel costa 6,5 mil) si daca in acel lacas pot pune o roata normala de 16"?

Marti mergem sa facem o verificare mecanica la un service Opel si sper ca tot Marti sa fac si contractul de vanzare cumparare Very Happy.

Pana atunci va urez tuturor Craciun Fericit si Drive safe!
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit ! Smile

Referitor la a doua intrebare, incearca aici. Am luat de la ei si am fost multumit de calitatea serviciilor si de preturi. Daca nu gasesti pe site ceea ce cauti, incearca cu un telefon, poate iti pot aduce la comanda. In locul respectiv, nu incape o roata normala de 16'', spatiul fiind ingust.

Pana marti, poti arunca un ochi pe aici pe forum sa vezi cam ce probleme mai sunt la generatia asta si sa le verifici la masina respectiva. Ar fi un plus daca ar mai fi in garantie.

In rest, sa fie intr-un ceas bun si sa o folosesti timp indelungat fara neplaceri Cool
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ai putea sa incerci si la dezmembrari pentru pachetul cu roata de rezerva. Au inceput sa se gasesca destule piese in zona asta a dezmembrarilor.
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru raspunsuri--- voi comanda de acolo sau de unde oi gasi mai ieftin 4 jante de tabla pe 16" ca am vazut ca sunt 130 Ron. Cat despre roata de rezerva nu dau 650 pe ea.

De citit am tot citit pe forum cu mult inainte de a ma inregistra - acum ce sa zic masina mai este in garantie pana in iunie 2012 cu posibilitatea de prelungire -- acu sa vad daca se merita sa dau 500E/3 ani. (apropo rechemarile la service le-a facut).

Despre prag are careva vreo idee?
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am pragul indoit tot de la o bordura, o sa-l repar pe casco mai prin primavara fara a fi inlocuit, se paote trage fara probleme, acum depinde de gravitatea loviturii
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
da am fost azi si la Dibas si la GTT - rezultatul acelasi se taie bucata indoita si se inlocuieste cu una noua - garantie oferita 4 ani.
Ramane maine sa facem actele si asta e. Cat despre roata de rezerva am gasit la o astra lovita tot kitul la 650 RON ( la service este 200 janta+450 anvelopa+250 suportul incluzand cric si ce naiba mai e pe acolo). Va mai tin la curent.
Mersi
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ursuman a scris:da am fost azi si la Dibas si la GTT - rezultatul acelasi se taie bucata indoita si se inlocuieste cu una noua - garantie oferita 4 ani.
Ramane maine sa facem actele si asta e. Cat despre roata de rezerva am gasit la o astra lovita tot kitul la 650 RON ( la service este 200 janta+450 anvelopa+250 suportul incluzand cric si ce naiba mai e pe acolo). Va mai tin la curent.
Mersi

Si vindeau decat roata?sau nu ai intrebat,si cel Mai important,Mai aveau,o locate ceva,Mersi?
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
maine ajung la ei si iti zic daca mai au ceva-- i-a cam surprins intrebarea mea - ei dorind sa vanda toata masina. De aceea m-au si lovit cu 800 Ron la inceput si au lasat pana la 650:) Acu sa vad - sper sa fie noua si toate accesoriile. Locatia e pe la Carrefour Colentina dar nu stiu unde exact.
Skip ads

  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cat dai pe ea? daca astepti vreo saptamana - doua e posibil sa fac un upgrade si sa o vand.
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Kickazz a scris:cat dai pe ea? daca astepti vreo saptamana - doua e posibil sa fac un upgrade si sa o vand.

Marfa ta,fa un pret pt tot ce vinzi si vedem ce iese!
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
pai da-mi ceva detalii ce echipare ce motor si cam ce suma ai astepta pe ea. O fi Cosmo turbo Smile --- Stai ca n-am vazut semnatura!
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
salut!

am si eu o astra j,pe care as vrea sa o dau...it spun configuratie are,ok?


-motor 1,4 T 140CP
-culoare gri inchis(sobolan)
-Echipare SPORT
-jante+ anvelope de iarna pe 16"(jante de vara pe 17")
-geamuri electrice fata+spate,
-Cd 500 NAVI
-senzori parcare spate

-aprox 30.000 de km,
-revizie facuta acu, o luna + schimbat placute frana

iti las PM cu pretul
Skip ads

  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
1.4T 140cp Sport
AFL + flexride
scaune sport, ergonomice (sofer+pasager)
tapiterie full piele
volan si scaune fata incalzite
jante vara 17" + iarna 16" , goodyear pe toate.
vopsea metal silver lake

daca mai ai rabdare 1-2 sapt, daca fac rost de bani de upgrade, discutam
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Acum e prea tarziu -- inevitabilul s-a produs-- am achizitionat-o, am inscris-o si e a mea Smile. Maine o si spal sa fie si ea frumoasa. Ce ma enerveaza e ca nu mi se inchide o cheie - se blocheaza butonasul ala - sper sa mi-o rezolve cei de la Opel.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
multi km fara probleme, asteptam poze
  • georginyo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Inseamna ca a fost o oferta destul de buna de ai luat sh; ai putea sa spui pretul la care ai achizitionat-o.
Si eu vreau un Astra J din Februrie asa ca ma uit si la cele sh dar am vazut ca nu prea se merita.
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Eu zic ca e pret bun (11000E). Tin sa precizez ca am fost la Opel pt oferta si mi-au dat un enjoy la 15,500. Asta a mea are ceva dotari peste enjoy care m-ar fi costat mult (pak sport scaune, jante, baghete cromate, stopurile de la cosmo). Eu zic ca se merita SH deoarece o iei inca in garantie si daca vrei o poti prelungi cu inca 3 ani + ca are si km putini 15000-30000km.

Off Topic -- as vrea sa vand si eu kit-ul ala ce tine loc de roata de rezerva (compresor, tub de praf, suport polistiren si covoras) - din pacate nu pot posta ca sunt prea nou. Daca e cineva interesat sa-mi dea PM.
  • georginyo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos! Este un pret bunicel, eu inca nu am fost la reprezentanta dar sper sa iau un 1.4 Turbo.
  • ursuman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6 115cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
multumesc frumos si sper sa iti gasesti un turbo pe plac - -apropo a aparut pe autovit un tubo de 1,4 cosmo cu NAVI la 14000E si doar 10k km. Am si eu o intrebare pt cei mai experimentati -- NU inteleg de ce ai da vreo 20miiE pe o masina ca sa o dai dupa 1 an la 13-14mii si sa pierzi astfel 7mii din start. Au belele mari masinile astea sau pur si simplu criza isi spune cuvantul?
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
pai defapt preturile nu sunt cele din lista, de ex eu am un enjoy + cateva opt (clima, volan in piele,jante pe 17, etc) pretul de lista a fost de 16300 de euro, pretul de achizitie dupa reduceri + cele 2 rable a fost sub 12 000 euro, deci preturile nu sunt tot timpu reale...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR