Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • komi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Gex a scris:iti trebuie o cheie de 13 sal dai jos, si at ai 2 suruburi care au cap de surubelnita,
se desfac alea si tragi de capac.

e vorba de tot ansamblu ce se afla sub capac deoarece senzoru de impulsuri se afla intre steluta cei pe ax ce se invarte in interiorul senzorului si modulul de aprindere( stiu sal dau jos delcou numa trebe desfacut bucati ca sa schimbi senzoru de impulsuri) astept raspuns ms!
Skip ads

  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
acu nu stiu, ce vrei tu sa faci? Ai zis ca ai cumparat? ce ai cumparat, delcoul cu tot?
cel mai sigur este sa iei delcou si sa il probezi direct inainte sa dai banii, cel putin io asa am procedat si merge si acu foarte bine.
daca te apuci sa schimbi senzori si module si mai stiu eu ce, ii posibil sa nu rezolvi mai nimic, pt ca si senzorii aia nu ai de unde sa sti ca fiind noi sunt si buni.
Ia delcou probeaza-l sa stii sigur ca ala ii devina. nu te pune sa cumperi tot felul de piese si sa o iei prin eliminare pe banii tai.
roaga pe cineva cu motor identic sa te ajute cu delcou , asa elimini din start delcoul.
  • komi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
o sa ma duc sa iau un delcou cu totu! ms de sfat
  • komi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema cu delcoul am dus masina la un electrician si mia schimbat modul din delcou si senzoru de impulsuri si unpic la avans masina merge bine multumesc tuturor pentru sfaturi si idei !
Skip ads

  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
bravo, bine ca ai rezolvato.
  • profes0rul

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1990 1.6i + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pas 1 : schimb de delco . daca nu da rezultatele asteptate treci la pasul 2 : schimb bobina de inductie
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
profes0rul a scris:pas 1 : schimb de delco . daca nu da rezultatele asteptate treci la pasul 2 : schimb bobina de inductie

problema era rezolvata, mai cititi inainte sa dati cu degetu in taste.
  • RAMsys

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c16nz2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
komi a scris:salutare am si eu un opel vectra A "91 1.6i C16NZ si dupa vreo trei luni dupa ce am cumparato o inceput sa mearga intrerupt ca si kum sar ineca , iam schimbat buji ,fise , capac delcou si luleaua si o saptamana o mesr bine, akuma iara incepe sa imi faca probleme ! mecaniku mia zis sa schimb delcou dati-mi sfaturi!


Parerea mea:Verifica pompa de benzina, scoate frutun benzina de la motor si vezi daca curge pe retur cat de cat,filtru sa il schimbi daca nu ai facut-o, incearca sa schimbi injectorul cu al unui amic sa vezi ce se intampla.
Intrebare: Cand o accelerezi nu pleaca dintr-o data si da sa se inece? Ai desfacut pompa de benzina sa vezi daca ai filtrul crapat(guma aia neagra)?
  • komi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema ! o fost modulu de impulsuri si si bobina de impulsuri!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR