Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
As dori sa aflu parerea colegilor de forum in legatura cu filmuletul de mai jos : Crying or Very sad Crying or Very sad ...chiar atat de slaba sa fie Vectra precum ''o lauda'' Clarkson Question

http://www.youtube.com/watc...lated&search=
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca individul e pe langa masini. E o vad ca o emisiune umoristica, unde se ia in ras cam orice si se vorbeste mai putin de masini in sine. Sa nu uitam ca Loganul era acceptabil, in viziunea domnului inteligent.

Personal, prefer 5'th gear, unde gazda este prezentatorul inital de la top gear, Tiff Needell, un tip cu o carisma deosebita si campion la GT in Marea Britanie. De asemenea, prezinta si Jason Plato, multiplu campion in diverse campionate de turisme, rezident in Monte Carlo (asta spune ceva pentru cei care cunosc).

Una peste alta, mergea un motor mai mare pe Vectra OPC Smile. 280 de cai e cam putin comparativ cu alte masini sport in aceeasi clasa. Si ar fi mers si tractiune spate. Nu spune daca a mers cu ESP-ul ON sau OFF.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Vin 02 Feb, 2007 12:41 pm
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=7ndfC_w4wa4
Poate si asta e adevarata!
Sant curios oare cat a "sponsorizat" Opel reclama de pe Top Gear. Din cate emisiuni am vazut eu baietiii aia nu prea stiu sa laude ceva.
Si eu prefer 5'th gear.
Bafta tuturor.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Si eu pot garanta ca am luat o curba cu 190km/h si a luat curba perfect. In videoclip se vede clar ca tipul franeaza in curba pana la blocare, ceea ce eu nu prea as face. Acum, fiecare cu cat stie sa conduca.
Skip ads

  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Aseara cand am vazut clipul am ramas cu gura cascata , nu imi venea sa cred ( nu zic ca Opel ar face cele mai bune masini din lume la clasa lor, dar nici asa o reclama proasta ).....astazi am vazut si Top Gear in care apare Loganul ( dupa ce a scris ''dodo_13"" ) si mi-am schimbat putin parerea despre emisiune. Evil or Very Mad
Am cautat si alte clipuri cu masini din clasa comparabila ( Passat , Mondeo) dar nu am gasit emisiuni Top Gear in care sa fie testate....daca aveti ceva cu ele please trimiteti si mie Exclamation
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Personal, prefer 5'th gear, unde gazda este prezentatorul inital de la top gear, Tiff Needell, un tip cu o carisma deosebita si campion la GT in Marea Britanie. De asemenea, prezinta si Jason Plato, multiplu campion in diverse campionate de turisme, rezident in Monte Carlo (asta spune ceva pentru cei care cunosc).

.

Raule, ai uitat-o pe Vicky Henderson Embarassed Twisted Evil
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eh... Embarassed

Parerea mea e ca a mers cu ESP avansat OFF, dar a ramas cel normal de la Vectra. A facut pe el inainte ca ESP-ul sa-si faca treaba, moment in care s-au batut cap in cap reactiile lui cu cele ale calculatorului. Au aratat si la 5'th gear cum la masini de genul AMG55 calculatorul te poate impiedica sa conduci sportiv. Si apoi mi se pare umblat si la ABS, altfel nu imi explic cum de scoate fumul ala in curba.

In al doilea film se vede clar ca ESP e ON si ca omul il lasa sa-si faca treaba, se vede dupa cum se indreapta spatele masinii.

Mai este un film in care Mark Webber ii da o lectie de pilotaj lui Clarkson si lui Stig. Clarkson era mirat ca de ce nu are masina comportament subvirator intr-o anumita curba, unde chiar si Stig aluneca. Webber le-a spus ca se cheama "throtle control". No comment.

Oricum, e clar ca vorbim de niste oameni pentru care o masina sport inseamna o masina pe care o arunci in orice directie la orice viteza si ramane controlabila. Ei, nu e chiar asa, dovada cea mai reprezentiva masina sport: masina de Formula 1. Poate doar cu ESP avansat ON sa poti face asta.

Aceeasi masina la doua emisiuni diferite:

http://www.youtube.com/watc...lated&search=
http://www.youtube.com/watc...lated&search=

Ciudat, nu?

Si inca ceva:
http://www.youtube.com/watc...lated&search=
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cred ca i-a murit iubirea din tinerete intr-un opel si de aia Clarkson sufera la capitolul opel
Skip ads

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Orice masina are plusurile si minusurile sale; Clarkson le vede doar pe cele din urma. Oricum, in final spune si de bine. Very Happy
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cam asa se conduce o Vectra C:

http://www.youtube.com/watc...lated&search=
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mai oameni buni, mie putin imi pasa daca unii stiu sa conduca sau nu, daca unii o lauda sau o hulesc, majoritatea prietenilor mi-au spus "De banii aia iti luai un A6 cu 2-3ani mai batran!" dupa ce au vazut-o cativa si-au schimbat parerea, eu tot asta am sa conduc pana imi iau un Opel GT (noul GT). Mi-am luat un GTS pentru ca imi place si pentru ca am avut 3 ani o astra cu care am facut 70K prin tara fara nici o problema majora (am schimbat doar consumabile). Bafta tuturor, si nu fiti asa suparati ca nu o sa conduceti voi Vectra cu 210Km/h pe valea prafovei, sa nu zic pe transfagarasan. Inca o data bafta si numai bine tuturor.
  • NT-26-LEX

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 z10Xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
a spus si lucruri bune despre masina chiar mai multe decat cele rele ...(sau nu chiar) filmuletzul asta e mai complet

http://www.youtube.com/watc...lated&search=
Skip ads

  • andyrro

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@misu_imv75 mondeo ei il prezinta ca fiind o masina mai exclusivista decat bmw seria 3 pt ca e mai slab in vanzari decat bmw-ul Exclamation
asa cum zice si dodo_13, top gear e o emisiune de divertisment, ei nu fac altceva decat sa arate defectele masinilor indiferent de marca, renume, pret

P.S. adevarul e ca varianta cu tractiune spate la modelele opc ar face furori Cool
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
E o mare prostie Top Gear. La cat a criticat bmw-ul m5 in emisiunea lui ai zice ca nu-l sufera si in realitate masian sa este un m5 ...
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Vectra OPC este o masina super ok la banii care ii da omul pe ea. Motor 2.8 V6 turbo 255 CP...hmmmm.....cand ma gandesc ca eu am doar 103.... Embarassed In plus, atinge si 280 km/h, dupa unii chiar 300 (tind sa cred ca e adevarat). Clarkson asta mereu a avut ceva impotriva Opel/Vauxhall; chiar mi se rupe......Eu conduc Opel Astra si sunt f mandru de masina mea. Punct. Nu cred ca parerea unui SINGUR om poate caracteriza in totalitate o masina, fie el chiar Jeremy Clarkson.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Poate chiar are drepta in ce zice ... dar faza e ca nu l-am vazut multumit de nici o masina pana acum (inafara de ferrari 433 parca:D).
E greu sa compari vectra opc cu m3 spre exemplu ... e greu sa te astepti ca un opel sa-ti ofere ceea ce iti ofera bmw-ul ... si poate de aici si toata chestia asta.
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
E adevarat ca OPC`ul are cam multi cai putere pt. tractiune doar pe fata. Lucrurile se vor schimba de la anul cand va apare noua Vectra care avea tractiune integrala. Twisted Evil
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu am citit ce ati scris aici, am sa citesc dupa ce scriu asta:

citind interbarea, raspunsul meu este simplu:

Emisiunea si personajul prezentator in cauza sunt, dupa mine, niste supramediatizati si IN NICIUN CAZ nu sunt ghid de achizitie !
NU facem cu banii nostrii ce spune un englez de la televizor care este platit bine tocmai pentru a critica in gol, detasat, orice.
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Revin, ca ma ambalez prea tare acuma...

In cadrul aceleiasi emisiuni sunt persoane in stare sa spuna "audi A8" este "asa" fata de "mercedes S Klasse".

Nu se poate spune asa ceva!
Amandoua sunt masinarii minunate, cu individualitate si parti comune si nu cred ca vreunul din cei doi constructori prezentati (la intamplare doar clasa de automobile conteaza) a construit o masina care sa poata fi caracterizata de un seminimeni printr-un cuvant de tipul "nesatisfacatoare" sau mai stiu eu ce.

Din punctul meu de vedere, emisuinea este inutila cumpararii de automobile.

gata !
am scris PREA mult deja !
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
OK, continuarea in 2017.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR