Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • mrcapris

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
venind de la drum lung spre casa la un moment a sarit furtunul de la radiator ramanand fara apa .datorita soarelui nu am vazut luminita din din bord fapt care a dus la oprirea motorului .stie cineva care este solutia sau stie cineva un service bun? exceptand di bas .... multumesc
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Uite aici, poate te ajuta si ti-l recomand cu caldura deoarece sunt oameni deosebiti si nu pleci cu problema pe care o ai nerezolvata:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=60462
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Oamenii incep activitatea pe 09.01.2012.
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
merita asteptarea oricum, decat sa te duci pe oriunde si sa nu faca treaba buna mai bn astepti si faci treaba buna, iti recomand sa astept pana deschide, cum spune si proverbu nu te grabi ca fata mare la maritat Razz
Skip ads

  • tanubalabanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
poate cineva sa ma ajute si pe mine cu cateva informatii: am un opel astra g 2000 1,7 dti , de cind i-am schimbat alternatorul am probleme cu directia nu mai am servo cateodata si-mi agata asa cind iau viraje ,si alta problema ieste ca-mi mai da cateodata si in nas da nu tot timpul si acuma de cateva zile mi se mai aprinde si un bec in bord care i-mi arata bateria ma puteti ajuta ?
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
daca am reusit sa integem cv din ce ai spus tu ar fi bine, citeste si tu regulantentul dat fiind ca esti nou, cauta, citeste si informeazata daca vrei sa iti rezolvi problemele singur. in legatura cu becul cu bateria ai verificat incarcare cu un aparat de masura sa vezi daca noul alternator incarca bn?
  • mazak

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
tanubalabanu a scris:poate cineva sa ma ajute si pe mine cu cateva informatii: am un opel astra g 2000 1,7 dti , de cind i-am schimbat alternatorul am probleme cu directia nu mai am servo cateodata si-mi agata asa cind iau viraje ,si alta problema ieste ca-mi mai da cateodata si in nas da nu tot timpul si acuma de cateva zile mi se mai aprinde si un bec in bord care i-mi arata bateria ma puteti ajuta ?


Singura problema este simeringul dintre pompa vacum si altenator (chestie patita de mine), intra ulei in alternator, se depune pe colectorul de cupru si automat nu mai face contact cu carbunii (perii), sunt momente cand face contact alteori nu, depinde cum e pelicula de ulei pe colector, schimba simeringul pana cand nu se face pasta (ulei+praf carbune). Sper sa-ti fie de folos.
  • mrcapris

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
din pacate doua service-uri 2 pareri extrem de diferite..am sa mai incerc inca 2 sau chiar 3 sa vedem daca se pupa cu vreuna dintre cele doua pareri:)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR