Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu stiu cateva masini ce merg cu sonda Lambda de Logan. Sondele au fost vandute si uneori montate de mine.
Concret, dupa montaj, evident, au inlocuit sondele originale ce erau defecte si batrane, a mai scazut consumul si stiu una pe GPL care probabil a depasit 100000 km si inca merge.
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mai nou....am folosit schema cu rezistenta si condensator de pacalire a calculatorului...cu o sonda lambda oarecare....si de un an...chiar nu mai am vreun mesaj de eroare la bord....
mai exact este schema asta:
http://www.ford-trucks.com/...5-0-w-odb-ii.html
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
mihaidarie a scris:Salurari! Cei care ati inlocuit sonda lambda cu una de logan sau cu o sonda noua cu 4 fire, functioneaza? De cati km mergeti cu ele,au mai fost probleme? Am gasit bosch universala pt z16xe si costa 160 lei dar vine din Berlin. Aceeasi sonda,identica, poate costa pe alte site-uri 350 lei. As cumpara una denso universala la 170/190 lei, ar fi ok? M-am saturat sa arunc banii pe benzina si chiar vreau sa o schimb, dar nici sa dau dublu pe aceeasi piesa de la aceeasi firma,dar vanduta de alti comercianti mai ,,flamanzi" !
Va rog frumos, un sfat, o parere si orice idee/solutie pt a achizitiona si eu o sonda la un pret decent.
Va multumesc!

Am schimbat pe 28.12.2015, sonda defecta cu una noua,universala, Denso. Toate bune, am scapat de probleme.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR