Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:
DJINN a scris:...voi ce-ati vrea? sa vina cu piele pe bord?
....DA
cu volan de lemn?
NU Doamne fereste!(cam te contrazici ba volan de piele ba de lemn:) )
si eventual sa fie maxim 6000 de euro ca sa v-o puteti permite voi?
Nu as da niciodata banii astia pe o dacie fie ea logan,duster lodgy.....,fie ea si noua,doar in cazul in care as fi nevoit sa o cumpar in rate,dar nu se pune problema

S-a dovedit a fi o masina fiabila,
in 10 zile de la lansare si in doi ani de la ,,plansa''...nu prea cred Smile;iard aca ma uit la logan-urile de pe soselele patriei.....tot duc lipsa de ,,fiabilitate''
nu asta isi doreste orice roman? sa tina cu casa?
defineste cat casa ca sa inteleaga lumea 5 ani.Da dacia dinainte tinea cat casa cu mici interventii(mergeai cu jumate de motor dupa tine in portbagaj).Daca pe o dacie papuc puneai linistit 1500 de kg acuma pe noul logan van la 800 de kg e la nivelul pamantului
Se pare ca nu. Voi vreti cam multe la pret cam mic, si cand nu iese cum vreti voi incepeti si aruncati cu aberatii in marca respectiva.
nu arunca nimeni cu pietre,doar fiecare i-si spune parerea.VORBA AIA:Dupa ce te=ai fript o data sufli si-n ciorba.
PEACE!



Dacia vine cu bune si rele, ca orice alta masina.
Asta asa e ,DAR sunt multi care au pretentii de ,,super masina''.
Fiecare om are gusturile lui.Daca tie-ti place asta nu inseamna ca si pt mine va fi la fel
This is life
Peace my friend!


Eu nu am zis ca trebuie sa-ti placa, ci sa nu arunci cu pietre in ea.
Daca ti-e greu sa faci asta nu esti diferit de cei care-si considera dacia logan "super masina".
Peace to you too
Skip ads

  • pecistef

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am fisa completa de prezentare a masinii (motorizari, dotari, etc) este in format excell si nu stiu cum sa o atasez .
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
pecistef a scris:am fisa completa de prezentare a masinii (motorizari, dotari, etc) este in format excell si nu stiu cum sa o atasez .

copy/paste din excel, aici
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Baga mare ca suntem curiosi.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
daca vreti motorizari si dotari intrati pe pagina lor de net si le veti gasi acolo
oricum ar fi modelul de varf se duce la 16000 de euro (aproape)
mai degraba iti iei altceva decat dacia
apropo, toata lumea stie de la ce vine D.A.C.I.A.
nu vreau sa dau cu pietre in acest brand insa consider ca de cand a revenit renault in romania a facut din dacia o masina in bataie de joc...
si nu e tocmai ieftina...
comparand dacia asta cu un zafira de exemplu, la zafira iesi mult mai scump (sa zicem, ca dacia nu va avea nici optional unele dotari de serie ale zafirei) insa la design interior, design exterior, fiabilitate eu zic ca cartoful asta pe roti nu are nici o sansa...
in afara de asta mi se pare o masina foarte urata
cred totusi ca sandero va ramane o lunga perioada cea mai frumoasa dacie (la aspectul exterior ma refer)
are un design mult mai modern decat restul...

PS: asta e parerea mea personala.
nu ma poate nimeni convinge sa mi-o schimb...
  • adelin1927

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
E chiar naspa.Sunt tare curios sa vad cati o sa cumpare aceasta masina,cu toate ca nu se fabrica in Ro.
  • pecistef

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
DACIA Lodgy In atentia D-lui/D-nei:
Telefon:
E-mail:



Model Versiune Cod sistem Norma de depoluare Pret tarif € fara TVA Pret tarif € cu TVA


Dacia Lodgy Acces 1.6 85 CP 5 locuri AXS5 16K 5RH Euro 5 7 661 9 500

Dacia Lodgy Ambiance 1.6 85 CP 5 locuri AMB5 16K 5RH Euro 5 8 468 10 500
Dacia Lodgy Ambiance 1.5 dCi 90 CP 5 locuri AMB5 15H 5RH Euro 5 10 161 12 600

Dacia Lodgy Laureate 1.6 85 CP 5 locuri LAU5 16K 5RH Euro 5 9 274 11 500
Dacia Lodgy Laureate 1.2 TCe 115 CP 5 locuri LAU5 12H 5RH Euro 5 10 565 13 100
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 90 CP 5 locuri LAU5 15H 5RH Euro 5 10 968 13 600
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 110 CP 5 locuri LAU5 15T 5RH Euro 5 11 452 14 200

Dacia Lodgy Ambiance 1.6 85 CP 7 locuri AMB7 16K 5RH Euro 5 8 871 11 000
Dacia Lodgy Ambiance 1.5 dCi 90 CP 7 locuri AMB7 15H 5RH Euro 5 10 565 13 100

Dacia Lodgy Laureate 1.6 85 CP 7 locuri LAU7 16K 5RH Euro 5 9 677 12 000
Dacia Lodgy Laureate 1.2 TCe 115 CP 7 locuri LAU7 12H 5RH Euro 5 10 968 13 600
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 90 CP 7 locuri LAU7 15H 5RH Euro 5 11 371 14 100
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 110 CP 7 locuri LAU7 15T 5RH Euro 5 11 855 14 700





























Gama de culori

















Preturilor afisate li sa adauga trusa de securitate (trusa medicala + stingator de incendiu + 2 triunghiuri reflectorizante) in valoare de 40 € (TVA inclus).

Data emiterii:

Prezenta oferta este garantata 24 de ore din momentul emiterii. Dupa trecerea acestui termen, oferta poate ramane valabila in situatia in care conditiile avute in vedere la momentul emiterii nu se modifica. 

1/3 Document actualizat la data de 06.03.2012
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
http://www.dacia.ro/modele-...lista-preturi.jsp
e exact aceeasi lista
ce e drept am verificat cateva din lista nu pe toate versiunile...
Skip ads

  • b13jyz

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Dar au bagat navi si scaune incalzite.Oricum,eu zic ca e un progres.Ca e urata..nu toti o iau pentru aspect,asta este.Daca vrei o masina noua si ai o familie mare e cam cea mai ieftina varianta.Nu e ea zafira,dar fiecare dupa posibilitati.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Interesant e ca nu e facuta in romania, nu e facuta de romani, probabil ca nu e facuta pentru romania (exclusiv), doar poarta numele de Dacia. Noi in schimb o luam de "masina noastra" Laughing Fratilor...e Renault.
  • corsanu_deva

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ieri 10 iunie mi-am luat iubita si mi-am facut un "cadou" de ziua mea, mai precis un drive-test cu Dacia Lodgy. Am testat varianta de top, adica 1.5 DCI 110 CP, 7 locuri, cred ca era full option masina!
Tinuta de drum ok, motor bunicel (desi mi se pare un pic cam zgomotos la turatii mari si la cei 110 cp ma asteptam la mai multa "viata" din el), servodirectie FOARTE GREA (si-mi zicea cel care a fost cu mine ca totusi merge usor, in comparatie cu alte modele Dacia), aspect exterior uratel (de la volan, botul masinii semirotunjit dand impresia ca sofezi o masina din epoca ceausista), interior cat de cat ok, sistem de navi Very Happy ....si cam atat, in linii mari!
In concluzie, decat sa dau atatia bani pe ea (parca in jur de 14.000, varianta de top, daca nu ma insel), cu mana pe inima va spun ca prefer o masina din aceeasi clasa, la mana a doua, cu km putini (Zafira, cel mai bun exemplu)!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am auzit niste vorbe ca renault a refuzat testele euro ncap pentru acest model?
Daca asa e atunci situatia e cam naspa...
Skip ads

  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Tot o cutie ramane .. Embarassed
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Cutie, masina low-cost, masina facuta de Renault in bataie de joc, motoare de toata rusinea, interioare de toata rusinea, de asemenea, masina care seamana cu un tanc sovietic...si exemplele pot continua, parerea majoritati celor care au scris aici este ca, masina nu merita din nici un punct de vedere, nu conteaza nici macar pretul redus, in fine..., eu locuiesc in alta tara, nu Franta, o tara foarte dezvoltata a Europei, si aici, pe strada, am vazut mai multe Dacia Logan MCV, modelul cu 7 locuri decat Opel Zafira, A, B, C la un loc cu VW Sharan si cu Ford Galaxy, nu stiu daca fac parte din aceias clasa ca si masini insa se pare ca lumea pe aici prefera sa-si transporte familia numeroasa cu Dacia MCV nu cu Opel, VW sau Ford, asta unu la mana, doi la mana ar fi ca, tot aici, am vazut pe strada mai multe Dacia Logan berlina decat Opel Astra H hatchback si chiar decat Golf4, cel putin la modelul asta cred ca oamenii l-au dat la programul "rabla" pentru a cumpara Dacia Logan in schimb, in Romania, sunt unii care mai repede cumpara un Golf 4 din 2004 cu 5000 euro decat un Logan din 2012 cu 8000, de, nu are "dotari" Loganul...Smile. Dupa cum vedeti, altii, in sensul ca nu noi romanii, nu au o parere atat de proasta despre Dacia, parerea mea este ca masina este ok, pretul este foarte bun, garantie are la fel ca orice marca de masina, si in concluzie, merita. Eu am condus Dacia Logan,fabricatie 2011, motor de 1.6 benzina, 80 sau 85 CP, nu stiu exact,nu a mea, a socrului meu si dupa ce te obisnuiesti un pic cu comenzile si cu ambreajul, masina noua si avea ambreajul foarte, foarte moale, am inteles ca ar fi normal la Dacia chestia asta, eu abia plecam de pe loc, deci, masina este foarte in regula, mie unul mi-a placut si cum mergea si cat consuma chiar nu am avut de ce anume sa ma plang.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu contest faptul ca ar fi bune ...
dar calitatea finisajelor e foarte slaba

eu sunt cat de cat inalt (1.83) si cand m-am urcat zilele astea intr-un logan (pe scaunul din dreapta ce e drept) stateam cu capul aproape in tavan...
soferul era mai inalt ca mine cu un cap...

pozitia la volan mi se pare foarte inalta si am impresia ca pierd din vizibilitate cu scaunul dat in spate cat sa incap si lasat si in jos...
eu vedeam o bucata de copertina dar si botul masinii ce e drept...



ce ma deranjeaza pe mine la politica Renault in ceea ce priveste Dacia e ca fac doar modele low cost
daca ar pune mai multe dotari optionale cred ca ar creste pretul atat de mult cat nu s-ar mai merita sa cumperi de la ei si ai cumpara altceva...
de ce nu pun o clima automata?
de ce nu pun 10 airbag-uri pe masina?
de ce nu pun ESP optional la orice model?
macar optional sa stii ca le poti avea intr-o lista acolo...
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@igyprime, Pentru ca in acest caz, l-ar denumi Renault si nu Dacia.

@sorindf2000: In tara aceea dezvoltata a europei unde locuiesti tu, neamtul (sau ma rog care), cumpara masina pentru 3-4 ani, dupa care o schimba. Eu prefer Opelul la zece ani in detrimentul Loganului la aceeasi varsta, neavand posibilitatea sa-mi schimb masina cand vor muschii mei.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu inteleg de ce va agitati atat.
Dacia este segmentul Low-Cost al grupului Renault-Nissan si atat.
Nu o sa vedeti calitate sau lux.Nu se preteaza.Este o masina ieftina si atat.Ca e Logan,Duster sau Lodgy.
Ce masina de familie noua mai cumparati voi la pretul de 14.700 euro?
Cel mai apropiat este cel de la Renault care cea mai ieftina varianta incepe de pe la 20000 euro.
Lodgy este exact ceea ce se vrea si este cea mai buna referindu-ne strict la pret si spatiu din categoria ei.
Ca o avea calitate indoielnica cu finisaje si design urat nu conteaza.Vrei ceva ieftin te multumesti cu asta.
Daca faceau ceva de calitate mai buna gen bord piele si e.t.c v-ati fi plans ca e prea scumpa.
Si cate masini de familie ati vazut cu piele?Habar nu aveti ce greu se scoate ciocolata si laptele din piele.Dupa ce au fost bine intinse de copii pe bancheta din spate.
Pretind ca masina va avea succes in tarile mai putin dezvoltate unde oameni vor cumpara un Lodgy de top decat un monovolum de marca fara dotari si cam cu 50% mai scump.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@sorindf2000: sau intreaba-i pe posesorii de Logan ce masina au avut inainte si diferenta dintre masina lor veche si Logan. Sa-i mai intrebi si daca sunt multumiti de schimbare. Chiar ar fi o chestie interesanta sa stim si noi!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Majoritatea Dacia 1310. Bineinteles ca foarte multumiti.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:@igyprime, Pentru ca in acest caz, l-ar denumi Renault si nu Dacia.

@sorindf2000: In tara aceea dezvoltata a europei unde locuiesti tu, neamtul (sau ma rog care), cumpara masina pentru 3-4 ani, dupa care o schimba. Eu prefer Opelul la zece ani in detrimentul Loganului la aceeasi varsta, neavand posibilitatea sa-mi schimb masina cand vor muschii mei.


Romanul, nu toti, o mare parte din ei, isi cumpara masina ca sa aibe cu sa se dea mare in fata blocului, locuieste la 10 min. de locul de munca intr-un oras aglomerat dar nu foloseste transportul in comun, cumpara limuzina diesel de 2000 cm3, ca la 2200 cm3, e impozitul prea mare si cu DPF, binenteles nu noua, pentru care face credit in banca si cu care face max. 15000 km pe an si nu mai merg in vacanta ca trebuie sa-i schimbe distributia la masina sau, bate volanta, o fi bine...o fi rau...? altii, nu romanii, cumpara masina pentru ca, masina, reprezinta satisfacerea unei necesitati, nu arunca cu miile de euro pe piele pe scaune sau pe volan decat daca chestiile alea ajuta la ceva, de preferinta noua iar daca nu este noua, macar cu garantie de la dealer, concluzie, sunt destui romanasi care isi parcau "jeepanul" de min. 50000 de euro , cumparat pe credit in fata blocului unde statea in garsoniera de 20 m2, ca altfel nu mai era "smecher"....ce ar fi zis cei de la bloc daca parca "loganul" in locul la X5, diesel...Wink.
Teoria asta ca, Opelul de 10 ani vechime, da clasa din toate punctele de vedere Loganului eu, personal, nu o cred.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR